כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בדק בית – עשה זאת בעצמך!

בדק בית הוא תהליך חשוב ביותר שעלינו לבצע במצבים רבים בחיי הבית שלנו – ובמאמר זה נבין בדיוק מתי זה חשוב, וכיצד נוכל לבצע את הבדיקה המקצועית הזאת בעצמנו.

14/06/2016

הסיטואציות השונות בה נזדקק לבדק בית

הסיטואציות השונות בה נזדקק לבדק בית
תהליך של בדק בית הוא במרבית המקרים תהליך מקצועי שמתבצע על ידי אנשי מקצוע איכותיים בתחום, שלמעשה מבצעים מה שמשתמע משמו של התהליך – בודקים את הבית מקצה לקצה בצורה המקצועית ביותר, בכדי לזהות כל תקלה ונקודת תורפה בבית ולדעת בדיוק מה יש לתקן, מה יש לשפר ומה עובד בצורה התקינה ביותר בבית שלכם. תהליך שכזה הוא תהליך חשוב ביותר במספר סיטואציות בחיי הבית, והראשונה שבהן היא כמובן כאשר רוצים לרכוש דירה או בית ורוצים לבדוק אותם בצורה המקצועית ביותר לפני כן. מעבר לכך, גם באופן תקופתי בכדי לדעת בדיוק מה מצב המערכות השונות בבית, וגם כאשר אנחנו חווים ירידה במצב הכללי של הבית ורוצים לבצע שיפוץ ולדעת במה להתמקד, חשוב מאוד לבצע בדק בית מקיף ומקצועי – ואם אתם תוהים האם ניתן לעשות זאת בעצמכם, אנחנו כאן בכדי לעזור.

זהו תקלות גלויות

המרכיב הבסיסי ביותר והפשוט ביותר לבדיקה בכל תהליך בדק בית הוא תקלות הבינוי הבולטות והגלויות לעין. תקלות שכאלה יכולות להיות שברים בריצוף, בקירות או בתקרות, סדקים שונים בהתאם, מצב חלונות בעייתי או שברים, דלתות שלא נעות על צירן או חלונות במצב דומה, ועוד מצבים רבים שאותם קל מאוד וחשוב מאוד לזהות. עוד יתרון של זיהוי זה מעבר לפשטות שלו הוא היכולת לאמוד את מחירי התיקון או השיפוץ של המרכיבים השונים, עם מחירונים מקוונים קלים לשימוש.

רטיבות

זיהוי רטיבות הוא תחום שיחסית אפשרי לבצע בצורה מקצועית בכוחות עצמכם. בתור התחלה, רטיבות נוטה להיות גלויה למדי בכתמים ובריכוזים שונים ברצפה, בתקרות או ברצפה. מעבר לכך, הרטיבות יכולה גם להתבטא במעין "תפרחות" שונות על הקיר המעידות על רטיבות נסתרת, וכן בהתנפחות של הטיח שמעל הפאנלים, סימני התקלפות צבע ועוד.

השוו לדירות אחרות בבניין

דירות שנבנות באותו הבניין הן במקרים רבים זהות מבחינת הבינוי שלהן, מה שמעניק לכם את היכולת להשוות בצורה הנוחה ביותר בכל תהליך של בדק בית. אם יש לכם ספק באשר למצב התקין של הקיר, הרצפה, החלונות או כל מרכיב אחר בבית שלכם – פשוט השוו לדירות אחרות שבנויות באופן זהה לזו שלכם.

לא כדאי לקחת סיכונים עם הבדיקה

אם אתם רוצים לבצע בדק בית מקצועי, ישנם כאמור לא מעט דברים שתוכלו לבצע בעצמכם – אבל לעתים כדאי לכם לא לקחת סיכונים. במקרים כאלה, פשוט תפנו לשירות מקצועי בתחום בדק הבית ואל תשאירו מקום למזל.

המאמר באדיבות http://www.upkeep.co.il
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים