כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דאגה לבעלי חיים גם בעתות חירום

אנשים רבים המאמצים ומגדלים בעלי חיים הופכים אותם לחלק בלתי נפרד מחייהם. כאשר אנו נמצאים במצבי חירום אנו צריכים לדאוג גם לביטחונם של בעלי החיים שברשותנו.

15/06/2016

בעלי חיים הם יותר מרק חיות מחמד

בעלי חיים הם יותר מרק חיות מחמד
כל מי שחי עם חיית מחמד מבין את הטענה הפשוטה, לפיה מדובר למעשה בהרבה יותר מחיית מחמד. בין אם מדובר בכלב, בחתול או בכל בעל חיים אחר, כשאנחנו מכניסים אותו לבית שלנו הוא הופך לחלק מאיתנו. מעין ילד נוסף שצריך לדאוג לו למזון, סביבה נעימה, ביטחון והגנה. בתמורה לכך אנו מקבלים אהבה ונאמנות וחבר טוב.

דאגה מתמדת

הדאגה שלנו עבור חיית המחמד שלנו והטיפול בה נמשכים לא רק בשגרה הרגילה של חיינו, אלא גם בסיטואציות מיוחדות ואפילו בעייתיות. כאשר אנחנו מוצאים את עצמנו במצבי חירום פתאומיים המחייבים אותנו לבלות זמן רב בתוך ממ"ד או במרחב מוגן אחר, אנחנו צריכים לדעת להיערך לכך גם מבחינת בעל החיים שנמצא באחריותנו ובביתנו ולקחת אותו איתנו למרחב המוגן. כיצד עושים זאת? הנה מספר דגשים לטיפול בבעלי החיים בעיתות חירום.

הכנת המרחב המוגן

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להכין את המרחב המוגן לשהות ממושכת עם בעל החיים. בדיוק כמו שאנחנו מכינים את הממ"ד הביתי שלנו לשהות ממושכת שלנו, עם מסכות אב"כ, שימורי מזון וכדומה – כך אנחנו צריכים לעשות זאת גם עבור בעל החיים שלנו. עלינו להחזיק שימורי מזון לכלב או לחתול, או לפחות לחשב אותו בקופסאות השימורים שאנחנו משאירים בחדר, ולהשאיר גם קערה עבור מים בשבילם. כמובן שאין חלופה מתאימה למסכות אב"כ עבור בעלי חיים. מעבר לכך, במידה ואנחנו יודעים שישנה שהייה ממושכת באמת בחדר האטום, שווה לשקול להביא גם את מיטתו של בעל החיים לחדר המוגן באופן קבוע עד יעבור זעם, בכדי להפוך את המרחב המוגן לסביבה נעימה עבורו.

חינוך מתאים

כבר בשלבים הראשונים של המעבר לעת חירום חשוב להרגיל את בעל החיים בהתנהגות הנכונה במצבים אלה. בדרך כלל, כלבים וחתולים יכנסו לפאניקה כשהם שומעים פיצוצים או אזעקות – וחשוב ליצור אצלם את ההתניה שתוביל אותם אל הממ"ד או לכל מרחב מוגן אחר בזמן זה. בין אם הדבר כולל שימוש במזון או בחטיפים, ובין אם באמצעות ריצה פיזית איתם למרחב המוגן למשמע אזעקה (תרגול או אמת), כך ניתן להבטיח שגם אם אנחנו לא שמים אליהם לב ברגע האזעקה, הם ידעו לאן להגיע.

הכינו את המרחבים המוגנים שלכם היטב לבעלי חיים, והבטיחו גם את ביטחונם בעת חירום

החינוך המתאים של בעל החיים למשמע האזעקה, והכנה של הממ"ד שלנו לשהות גם עם בעל החיים, מבטיחים את הביטחון שלו בעת חירום. מעבר לכך, לדעתנו גם נעים יותר להעביר את הזמן במרחב המוגן עם הכלב או החתול שלנו והנחמה שיש בהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים