כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם צריך ללמוד רפלקסולוגיה לפני מתן שירותים בתחום?

שירותי הרפואה המשלימה ובתוכם הרפלקסולוגיה אינם מסודרים בחקיקה בישראל. קיימות תכניות הכשרה שונות בתחום, אך אין למעשה מחויבות חוקים לעוסקים בכך להחזיק בתעודת הסמכה כלשהי. לכן קיים מנעד רחב בין נותני השירות עצמם.

20/06/2016

שירותי הרפואה המשלימה טרם הוסדרו בחקיקה בישראל

שירותי הרפואה המשלימה טרם הוסדרו בחקיקה בישראל
בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בכל רחבי העולם במספר הפונים לשירותי רפואה משלימה על מנת למצוא מזור לכאבם או למחלותיהם. חלק מהסיבות לכך נוסעות מאכזבה מהרפואה המודרנית, אשר אך לפני שנים מעטות היה נדמה שתחסל את כל תחלואי העולם, ויצרה ציפיות לא ניתנות להגשמה בקרב רוב הציבור להחלמה מלאה. הרפואה המשלימה הינה תחום רחב ביותר, העוסק במגוון תורות רפואיות אשר לא הוכחו בצורה מחקרית מסודרת, אך לפי מגוון עוסקים בתחום משפרים משמעותית את תחושת המטופלים ומסייעים לריפוי עצמו. חלק משירותי הרפואה המשלימה כדוגמת הרפלקסולוגיה הינם עתיקים ביותר, ונובעים מפרקטיקות שהיו נהוגות בחברות עבר. על פי חוק בישראל, אין זכות לאף אדם אשר איננו רופא להציג את עצמו כעוסק ברפואה. למרות זאת, כרגע נמצא הנושא בדיונים על שינוי, על מנת שתהיה בחירה חופשית לאנשים לקבל את הטיפול בו הם מעוניינים. חלק מההסדרה תכלול ככל הנראה פיקוח גדול יותר על מקצועות הרפואה המשלימה, אשר כיום קיים בהם אי סדר לגבי העוסקים בתחום וסוג הטיפול אותו הם מעניקים. פיקוח זה גם יביא לחובה ולהסדרה של ההכשרה המקצועית בנושא, אשר כיום נעשית באופן שונה במוסדות ההשכלה הגבוהה.

מהם היתרונות של דרישה של תעודה מעוסק ברפלקסולוגיה?

חיפוש אחר טיפול רפלקסולוגיה, עשוי להיות ארוך וקשה. קיימים רבים העוסקים בתחום, אשר נתפש כחיובי בסך הכל מאחר ואין הוא מפריע לטיפול הרפואי המודרני וניתן לקבל אותו במקביל. מומלץ מאוד לבחור בעוסק ברפלקסולוגיה אשר מצויד בתעודת הכשרה מבית ספר מקצועי איכותי כתנאי לטיפול ממספר סיבות עיקריות:
• מניעת רמאויות: מאחר ואין מדובר במקצוע בפיקוח, למעשה כל אחד יכול להציג את עצמו כעוסק בכך גם לאחר עיון קצר בעלוני מידע בתחום במקרה הטוב. על ידי דרישה של תעודה אנו מבטיחים להימנע מרמאים.
• התאמת הטיפול לצורך ומניעת נזק: כף הרגל הינה אזור עדין, אשר יש לטפל בו בצורה מושכלת. אוכלוסייה מבוגרת צריכה להיזהר בכך במיוחד, ולבחור בנותן שירות איכותי אשר יתאים את הטיפול לבעיה, וכמובן ידרוש מהמטופלים להמשיך לקבל טיפול רפואי מקצועי ומודרני תוך כדי.

יש לבחור היטב את נותן השירות ברפלקסולוגיה

חשוב לזכור כי היעדר הפיקוח על התחום מאפשר לשרלטנים רבים להיכנס למקצוע. לכן, חשוב מאוד לבחור היטב את הנותן השירות, על מנת שהמטופל יקבל את התועלת הרבה ביותר במהירות. פעמים רבות בחירה נבונה של נותן שירות בתחום הרפלקסולוגיה, תוביל להקלה מהירה בתסמינים של המחלה אותה אנו חווים, ותסייע להרגשה נעימה בהרבה במהלך ולאחר הטיפולים.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים