כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

למה חשוב שיהיה לנו מטף כיבוי אש בבית?

סכנת אש היא סכנה אמיתית ומהותית בכל מרחב, ביתי או ציבורי. חשוב מאוד להיות מוכנים לסכנה האפשרית הזאת, ולכן חשוב להשקיע בהתאם במטף כיבוי אש תקין ואיכותי בבית.

22/06/2016

סכנת האש

בעולם המודרני והמערבי שבו אנחנו חיים, הרבה מאוד מהסכנות ומהאתגרים שליוו את בני האדם במשך שנים הופכים יותר ויותר ללא רלוונטיים. עם מים זורמים בכל ברז, מערכות של שליטה בטמפרטורות בצורה מדויקת, שפע של מזון במקרר ומערכות בריאות מתקדמות, אנחנו חיים יותר, ואנחנו גם חיים יותר טוב. עם זאת, אחת הסכנות הבסיסיות ביותר בכל סביבה אנושית מאז ומעולם לא שכחה גם בימינו, ויש שיגידו שהיא אף נהייתה נרחבת ומהותית יותר – ואנחנו מדברים כמובן על סכנת האש. אנחנו מתבססים במידה רבה בשגרת חיינו על גופי חימום שונים, תנורים, ובאופן כללי על מערכות חשמליות שונות – וכל הגורמים הללו יכולים לגרום בתקלה פשוטה להתלקחות של שריפה, שיכולה להיות סכנת חיים בכל בית באשר הוא. משום כך, ברמה הבסיסית ביותר, חייב להימצא בכל בית מטף כיבוי אש תקין ואיכותי.

כיצד עובד המטף?

כיצד עובד המטף?
מטף כיבוי אש הוא כלי בעל תתי סוגים רבים למדי, שיכולים להיות רלוונטיים עבור השימוש הביתי שלכם בו. מרבית המטפים שאותם אנחנו רואים הם בדרך כלל מטפי אבקה, כלומר מטפים שחונקים אש במהירות גבוהה מאוד, במיוחד כאשר מדובר בהתלקחות מקומית ומוגבלת יחסית עדיין. עם זאת, ישנם גם מטפים אחרים כמו מטפים של פחמן דו חמצני או של מים – ובכל מקרה כדאי לברר ולרכוש את מטף כיבוי האש האיכותי ביותר שיענה על הצרכים הבטיחותיים בבית שלכם.

איפה שמים אותו?

לאחר שנרכוש מטף כיבוי אש, צריכים לתכנן גם בדיוק היכן הוא יימצא לשעת הצורך. באופן כללי, כדאי לחשוב על המקומות שמהווים נקודת תורפה בטיחותית מבחינת סכנת ההתלקחות, ולהחזיק את המטף בקרבתם – בין אם מדובר באזור המטבח ובין אם מדובר בכל אזור אחר. כך, נוכל להיות בטוחים שבעת הצורך המטף יהיה זמין ובולט לנו ונוח לשימוש בהתאם.

לא רק מטף

כמובן שמטף כיבוי אש בפני עצמו אולי לא מספק את ההגנה המלאה והשלמה מפני אש, ובהחלט כדאי להשקיע בהשלמת מיגון האש עם גלאי עשן, מערכות כיבוי אוטומטיות (ספרינקלרים) ועוד. עם זאת, הכלי הבסיסי ביותר הוא מטף כיבוי האש.

להשקיע במטפים איכותיים

אל תתנו לעצמכם להגיע לרגע שבו ישנה התלקחות כזו או אחרת בבית שלכם ואתם לא מוכנים לכך. השקיעו עוד היום במטף כיבוי אש איכותי ותקין, החליפו אותו בעת הצורך, וודאו שהבית שלכם מוכן לכל סכנת אש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים