כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איזה סוג הלוואה כדאי לקחת מלבד משכנתא לרכישת דירה

משכנתא לעתים אינה מספיקה לצורך רכישה נוחה של דירה

23/06/2016
כיום, משכנתא היא עדיין הדרך המרכזית שמאפשרת לאנשים לרכוש דירה. אולם, בהרבה מקרים, המימון של המשכנתא אינו מספיק. במקרים אחרים, ההחזר על המשכנתא עלול להיות גבוה בהרבה מערך הדירה עצמה, ולכן לעתים יש צורך בדרכים אחרות להשגת לפחות חלק מהכסף לצורך רכישת הדירה. שימוש בהלוואה באופן מושכל יכול לאפשר רכישת דירה בתנאים נוחים יותר בהרבה מאוד מקרים. הסיבה לכך היא שבהרבה מקרים הלוואה חיצונית למשכנתא מורידה את גובה ההחזרים החודשיים, כי היא מהווה מעין הון ראשוני. בנוסף, לעתים ניתן לקבל ריביות טובות יותר באמצעות הלוואה לעומת המשכנתא, ולכן בסופו של דבר ניתן לחסוך כסף.

יש סוגים שונים של הלוואות שניתן לקחת

• הלוואות בנקאיות – הבנקים מספקים הלוואות שאינן קשורות למשכנתא, לצורך סיוע במימון התחלתי או במימון ביניים לרכישת דירה. ההלוואות של הבנקים מאופיינות בתנאי החזר נוחים יחסית ובאפשרויות מגוונות בבחירת סוג הריבית. הריבית יכולה להיות צמודת מדדים שונים או לא להיות צמודת מדד. היתרון של הלוואות בבנק הן שהן בטוחות מאוד ומאפשרות גיוון רב יחסית. בנוסף הן הרבה פעמים ניתנות על ידי פקידים שמכירים את האדם לאורך שנים וכך מאפשרות התאמה טובה ללקוח. החיסרון שלהן הוא שלרוב מדובר בהליך בירוקרטי לא פשוט, עם דרישה לערבים ולביטחונות.

• הלוואות חוץ בנקאיות – בשוק יש חברות רבות שהן חוץ בנקאיות את מומחיות במתן הלוואות לכל מטרה. אחד מסוגי ההלוואות בהן הן הלוואות לצורך רכישה של דירה. הלוואות אלה הן לרוב בסכומים גדולים מאוד. היתרון הגדול בהלוואות חוץ בנקאיות הוא שניתן לבצען כך שלא תפגענה במסגרת האשראי. כלומר, ההחזר של ההלוואה לא משפיע כלל על היכולת להוציא כסף מדי חודש, בשונה מהלוואות דרך הבנק. ניתן למצוא הלוואות כאלו עם תנאי החזר נוחים יחסית, אך כדאי לדעת שחשוב לשים לב לכל הפרטים הקטנים כדי לדעת שההחזר לא גבוה מדי ושהריביות באמת נוחות. בהלוואות אלו לרוב יש גמישות יחסית גדולה מבחינת הדד-ליין להחזרת הכסף, שיכול להיות גם אחרי שנים רבות.

• הלוואות לשכירים – הן בבנקים והן בחברות החוץ בנקאיות קיימות הלוואות מיוחדות לשכירים. הלוואות אלה ייחודיות בכך שהן מאפשרות תנאים נוחים יותר, כיוון שהחברות מסתמכות על כך ששכירים מקבלים משכורת קבועה ושיש בטחון רב שיוכלו להחזיר את הכסף. אם אתם שכירים, מומלץ לבדוק באופן ספציפי את האופציה הזו.

כדאי לבחור הלוואה בצורה מושכלת

יש היום הרבה מאוד גופים שמאפשרים קבלת הלוואה. לכן, חשוב מאוד לבדוק כמה אופציות שונות וכך להגיע להלוואה המתאימה ביותר לרכישת דירה. חשוב לתכנן את ההלוואה לעתיד ולדעת לשלב אותה טוב עם המשכנתא, על מנת שיהיה אורך נשימה כלכלי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים