כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי אנגלית בתחום הרפואי

תחום הרפואה, בדומה לתחום ההייטק, הינו אחד התחומים המתעדכנים מדי יום: מחקרים חדשים המתבצעים ברחבי העולם מצילים חיים בכל רחבי הגלובוס, ושיתוף המידע בין מומחים שונים בעולם מוביל ליצירת מאגר מידע רפואי עצום.

23/06/2016
הקריירה הרפואית אינה מתבססת על לימוד המקצוע במשך מספר שנים, אלא על לימוד ממושך לאורך כל שנות העבודה במקצוע, תוך התמקדות בתחום ההתמחות. השפה השולטת כיום בתחום המדע, כמו גם השיתוף בידע הרפואי בעולם כולו, היא השפה האנגלית.

כפי שרופא מתמחה בתחומים מסוימים כמו רפואת שיניים, רפואת משפחה, רפואת נשים ואף כפי שרופאים מנתחים מתמקדים בהתמחות בניתוחי איברים שונים בגוף, כך גם הביטויים השונים המאפיינים כל תחום התמחות בעברית ובאנגלית שונים לחלוטין. לימודי אנגלית בתחום הרפואי מתחלקים לתתי תחומים המבוססים בראש ובראשונה על תחום ההתמחות של הרופא, ואף מזכירות רפואיות לומדות קורס אנגלית רפואית המיועד לתחום בו הן עוסקות.

גם סטודנטים רבים לרפואה נדרשים לרקע באנגלית רפואית בלימודי המקצוע בארץ ובמיוחד בחו"ל. אמנם מבחני הקבלה למקצוע הרפואה במדינות רבות קלים יותר, אך החומר נלמד כולו באנגלית, ונדרשת הבנה יסודית של השפה על מנת להבין לעומק את החומר הנלמד.

מדוע רופאים מוסמכים ממשיכים ללמוד אנגלית רפואית בתחום ההתמחות שלהם?

רופאים מוסמכים שכבר סיימו את לימודי הרפואה לומדים אנגלית רפואית מארבע סיבות עיקריות:

● יכולת תקשורת טובה יותר עם פציינטים דוברי שפות זרות – ישראל היא מדינה בה העברית היא השפה המקובלת, אך קיימים בה גם דוברי שפות רבות אחרות כמו ערבית, צרפתית, ספרדית, רוסית, אמהרית ועוד. השפה האנגלית משמשת מדיום נוח לתקשורת עם מטופל ממדינה זרה. בזכות הפופולריות ההולכת וגדלה של הרופאים המומחים הישראלים, קיימת תיירות רפואית ענפה ממדינות שונות ברחבי העולם, וחלק חשוב מהיכולת לתקשר עימם היא ידיעת השפה האנגלית ושליטה במינוחים הרפואיים הרלוונטיים לשם טיפול ולצורך תהליך ההחלמה.

● הזדמנויות עבודה מעבר לים – הרופאים הישראליים מבוקשים ביותר בבתי חולים ציבוריים ופרטיים ברחבי העולם. המסירות והידע בשילוב הניסיון הרב שנצבר בישראל בתחומי הרפואה השונים מעניק אפשרויות עבודה נפלאות מעבר לים. גם במדינות שהשפה השלטת בהן אינה אנגלית עדיין נדרש ידע באנגלית רפואית על מנת לתקשר עם הצוות הרפואי ועם המטופלים.

● השתתפות בסמינרים מקצועיים מעבר לים – חלק מתהליך ההתמחות במקצוע מסוים משלב השתתפות בסמינרים במדינות שונות. מומחים רבים מגיעים לסמינרים אלה לא רק לשם לימוד אלא גם עומדים על הבמה כמרצים או כמנחים ומשתפים את הקהל בתוצאות מחקריהם האחרונים. הכרת המינוחים המקצועיים הקשורים לתחום ההתמחות קריטית על מנת להפוך את הסמינרים לאפקטיביים וכן כדי להיות מסוגל להשתתף בהם בצורה פעילה או להנחותם.

● מחקר רפואי – האתגרים העומדים בפני רופאים מומחים רבים הנתקלים במחלות נדירות או בסימפטומים בלתי מוסברים גורמים לרופאים רבים להעמיק במחקרים קיימים על טיפולים שבוצעו במקרים דומים ברחבי העולם. כפי שציינו קודם, אנגלית רפואית משמשת כשפה העיקרית בה מתפרסמים מחקרים אלה, גם אם בוצעו על ידי חוקרים ורופאים ממדינות שונות שהאנגלית אינה השפה העיקרית המדוברת בהם.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים