כרגע באתר
0
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עוברים דירה לחו"ל? כל הדרכים להשגת דרכון אירופאי

דרכון אירופאי מביא איתו יתרונות רבים: הוא מאפשר לימודים ומגורים בכל ומעבר בכל אירופה. התנאים לקבלת דרכון אירופאי הם לא פשוטים, הנה דרכים שתוכלו להשיג דרכון אירופאי.

23/06/2016

השגת דרכון אירופאי היא אתגר לא קטן

השגת דרכון אירופאי היא אתגר לא קטן
מעבר דירה אל מעבר לים הוא אחד התהליכים הקשים ביותר שניתן לעבור באופן אישי. בסופו של דבר, גם מי שלא מרגיש מחובר במיוחד לארץ מולדתו, ורובנו לא כאלה, מוצא את חווית ההגירה כחוויה לא פשוטה כלל, שבה מרגישים עקורים ולא שייכים לתקופה לא קצרה, וצריכים להסתגל למגוון רחב של אתגרים – אתגר שפה, אתגר תעסוקה, חינוך וכל חוויה אחרת שקשורה לתחושה של זרות. הזרות הזאת, לעתים קרובות, היא גם מעשית ולא רק מטאפורית, כאשר בתהליכים של מעבר לחו"ל אנחנו מבינים כי אנחנו זקוקים לדרכון זר כלשהו, וספציפית בדרך כלל מדובר בדרכון אירופאי. השגה של דרכון כזה, לעתים קרובות, אינה משימה פשוטה כלל וכלל, והיא עומדת בינינו לבין המעבר הנכסף – וכעת נסייע ונתן לכם את המידע שנחוץ לכם בדבר הוצאה של דרכון אירופאי.

הדרכים להוצאת דרכון

באופן כללי, עבור מי שאינו אזרח של מדינה אירופאית בצורה מובהקת (נולד וחי שם), ישנן שתי דרכים עיקריות להוצאה של דרכון אירופאי באופן כללי ביותר (כמובן שחוקי ההגירה משתנים ממדינה למדינה). הדרך הראשונה היא כמובן דרך נישואים – כאשר נישאים לאזרח או אזרחית אירופאיים, אנחנו זכאים לקבלה של דרכון במדינת המקור שלהם. עם זאת, בהנחה שאתם לא מעוניינים בנישואים פיקטיביים, לא תמיד מדובר באופציה טובה עבורכם. הדרך השנייה היא דרך הוכחה של שורשים במדינה האירופית בה אתם רוצים להוציא דרכון. בהקשר זה ישנן מדינות המקשות יותר (בריטניה, גרמניה) וישנן מדינות שידועות בחוקי הגירה מקלים המאפשרים להוכיח שורשים גם דורות ארוכים אחורה, כמו לדוגמה ספרד ופורטוגל.

דרכונים פופולאריים ומה שצריך לדעת

כאמור, דרכון ספרדי ודרכון פורטוגלי הם דרכונים פופולאריים ביותר עבור מי שרוצה להוציא דרכון אירופאי. חשוב מאוד לדעת, בהקשר זה, כי דרכון ספרדי הוא רלוונטי לא רק עבור מי ששורשיו המידיים הם בספרד עצמה – בעקבות גירוש יהודי ספרד שהתרחש ב-1492, רבים מיהודי צפון אפריקה ומערב אירופה ודרומה הם צאצאים של מגורשים, וכך למעשה ניתן להוכיח קשר משפחתי ולהשיג דרכון ספרדי גם אם המשפחה שלכם לא הגיעה מספרד עצמה.

חפשו שירות משפטי ברמה גבוהה

הוצאה של דרכון אירופאי מכל סוג היא לא תהליך קצר, וחשוב לפנות למי שמומחה בתחום שידע לעבוד מול רשויות ההגירה והשגרירויות של המדינה אליה אתם עוברים בצורה הטובה ביותר. כשזה נוגע לדרכון ספרדי עבור מגורשי ספרד, ישנם שירותים של משרדי עורכי דין המתמחים בכך באופן מיוחד, ואתם צריכים לאתר משרד שכזה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים