כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תשביחו את הנכס שלכם

מה הקשר בין מטבח יוקרתי ומעוצב לבין שיפוץ הבית או הוספת ממ"ד או מרפסת לחלל הבית? הרשו לנו לחדש לכם – אלו יכולים להעלות את ערכו של הנכס שבבעלותכם באופן משמעותי.

26/06/2016
בין אם להשקעה ובין אם למגורים, בית או דירה הם אחד המוצרים היקרים ביותר במשק הישראלי, והיות וכולנו מרגישים את העול הכספי שמוטל על כתפנו בעת התשלום, אנו לא מצליחים לראות מעבר או לתכנן את העתיד. לעיתים דווקא הקצאת סכום נוסף לחידוש המטבח, להתקנת מערכת חכמה או לשיפוצים כלליים זו פעולה שתעזור לייקר את הנכס ותתגלה כמשתלמת כלכלית. נקודה למחשבה.

הוספת ממ"ד לדירה

המצב הביטחוני שמאפיין את הארץ מהווה את הגורם מספר אחת להוספת ממ"ד לבתים שנבנו לפני התקן המחייב. ולמרות הביטחון המקסימלי שאנו צפויים לחוש מרגע התווספותו של הממ"ד, אל לנו לשכוח לרגע שמדובר בחדר ביטחון, משמע חדר לכל עניין ודבר, מ"ר נוסף לשטח הבית, אשר יגדיל את ערכו באופן משמעותי, באזורים מסוימים תהיה זו אף השקעה שתכפיל את עצמה.

שיפוץ הבית

גם שיפוץ הבית מן היסוד זו פעולה שצפויה להניב רווחים בעתיד. בתים רבים מעוצבים במראה מיושן ואינם מתאימים לרוח הזמן ולתקופה, בין אם מבחינת המבנה וחלוקת החלל ובין אם מבחינת הריהוט והעיצוב הבסיסי. שיפוץ הבית גם מבפנים וגם מבחוץ יעשה את ההבדל ויהיה זה הבדל גדול לכל הדעות, היות ועל סמך נתונים מהתחום, שיפוץ דירה יכול להוביל לעלייה בערך הבית או הדירה של עד כ – 15%.

הוספת מרפסת

במדינה כמו שלנו, בה מזג האוויר מאפשר ישיבה ובילוי בחוץ לאורך ימים רבים במהלך השנה, החיים בבית דירות ללא מרפסת, יכולים להיות פחות איכותיים. מלבד חלל נוסף לבית, למרפסת יש פאסון והיא משדרגת בצורה ניכרת את רמת ואיכות החיים. העובדה שהמרפסת לא מגיעה עם המבנה בילד אין, אינה מונעת את התקנתה. כיום ישנן חברות רבות שמציעות כאלו שירותים.

השקעה במטבח יוקרתי מעוצב

אחד החללים שמשפיעים על עיצוב הבית ועל האווירה בו הוא חלל המטבח. מטבח שאינו מעודכן או שאינו עומד בשורה אחת עם כל החידושים אשר קיימים בעולם המטבחים, יכול להוריד את ערכו של הנכס. עם זאת מטבח יוקרתי ומעוצב ימכור טוב יותר את הבית ולא רק, אלא שעם כל הפיצ'רים הנכונים, לרבות המשטחים, חומרי הגלם, מכשירי החשמל, ארונות המטבח, הפרזול וכיוצא בכך, ניתן ליצור תפיסת חיים לשדר לייף סטייל ובד בבד לייקר את החלל.

שילוב טכנולוגיה חכמה או אנרגיה ירוקה

כיום בין הטרנדים הלוהטים בתחום הבנייה נמצאת הטכנולוגיה החכמה ועמה האנרגיה המתחדשת. אלמנטים כמו אלו ושילובם בתשתית הבית, אלו פעולות שיעלו את ערכו ואת יוקרתו של הנכס בעיני הקונים הפוטנציאליים בעתיד.

למרות שרובנו קונים בית לכל החיים, אל לנו לשכוח כי מדובר בהשקעה אותה יש לשבח ככל שעוברות השנים וכך לייקר את ערכו של הנכס ביחס למחירו הראשוני, ערכו בשוק ומחיריהם של נכסים דומים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים