כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו מפוח לבית ומה תפקידו?

כשאומרים מפוח בדרך כלל מתכוונים לאותם מאווררים שמותקנים במפעלי תעשייה ובבתי עסק שונים, לטובת טיהור האוויר מהרבה מאוד סוגים של מזהמים. אבל – יש גם מפוח לבית, שעושה את אותו דבר רק בקטן, ומאפשר לנו ליהנות מאוויר נקי במשך כל הזמן.

27/06/2016

מהו מפוח?

מהו מפוח?
מפוח בכלל הוא מאוורר שעובד בצורה הפוכה: במקום להזרים אוויר אל החלל בו הוא מותקן הוא מוציא אוויר מהחלל, וזאת במטרה לנקות את האוויר ממזהמים שונים שנמצאים בו כל הזמן. מפוחים כאלה מותקנים במפעלי תעשייה, במטבחים תעשייתיים, בחללים בהם מאוחסנים חומרים נפיצים ובמקומות נוספים, והם דואגים לנקות את האוויר ממזהמים – כמעט לחלוטין. אבל, גם בבית האוויר שלנו מלא באבק, בלכלוך ובשאר מזהמים, וכולנו היינו רוצים לנשום אוויר הרבה יותר נקי, ובמיוחד אם אנחנו אנשים רגישים. היום זה אפשרי, בזכות מפוח לבית – מפוח קטן שעושה את ההבדל.

מהו מפוח לבית?

מפוח לבית הוא מפוח שתפקידו לאוורר את הבית ולאפשר לנו לנשום אוויר מטוהר ובריא יותר. מפוח כזה בדרך כלל מותקן על הגג, והתוצאה הנלווית לטיהור האוויר היא הורדת הטמפרטורה בבית, שזה טוב מאוד במיוחד בקיץ. מפוחים כאלה הם קטנים יותר במידותיהם ממפוחים המותקנים במפעלי תעשייה שונים, והם מאפשרים עבודה ושהות נוחות ובריאות יותר במטבח, באמבטיה ובשירותים. מפוח קטן ניתן להתקין גם במחסן, שהוא תמיד מלא אבק ותמיד יהיה נכון יותר לטהר את האוויר שמגיע אליו, במיוחד אם הופכים את המחסן לחדר עבודה, אולפן או כל חדר אחר שבאמת שוהים בו. חשוב לציין, כי מפוחים ביתיים מותקנים היום על פי חוק בחדרי ממ"ד ובמרתפים, לטובת אוורור המקום בעתות מלחמה או בעת כל כינוס אחר של אנשים.
חשוב לציין, כי מפוח לבית שונה ממפוח תעשייתי לא רק בגודלו אלא גם במידת הרעש שהוא מפיק. בעוד מפוחים תעשייתיים עושים לא מעט רעש, הרי שמפוח ביתי עובד בצורה הרבה יותר שקטה.

איך בוחרים מפוח לבית?

מפוח לבית כדאי מאוד לבחור לאחר קבלת ייעוץ מקצועי מאיש מקצוע בתחום המפוחים. אחרי הכול, יש כמה וכמה סוגים וכמה וכמה גדלים של מפוחים ביתיים, וכדאי לרכוש את המפוח שמתאים בצורה האופטימלית בדיוק למה שאתם צריכים. אז אם אתם חושבים להתקין מפוח לבית כדי לנשום אוויר נקי יותר וכדי ליהנות מטמפרטורה יותר נעימה – צרו קשר עם איש מקצוע שיסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים