כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דגשים לעבודה עם מלגזה

מלגזה הינה כלי המשמש אותנו להרמת משאות כבדים והינו בשימוש בבתי עסק רבים וחשוב לדעת כיצד יש לעבוד עמה במידה ואנו עושים שימוש במלגזה בבית העסק שלנו.

27/06/2016
כל עסק הכולל בפעולתו הזזה של משאות כבדים כולל בדרך כלל גם עבודה עם מלגזה, אשר מאפשרת לנו להרים משאות מסוג זה בקלות וכן לשמור על בטיחות בעת העבודה ולייעל את פעילות העסק. במידה ובבית העסק שלכם עושים שימוש במלגזה, חשוב לדעת כיצד יש להפעילה בצורה נכונה וכיצד להשתמש בה בצורה נכונה אשר תפיק מהעבודה עמה את המרב. הנה כמה דגשים לעבודה עם מלגזה לשם שמירה על בטיחות וניצול יכולותיה.

כוון רוחב הזרועות

זרועות המלגזה הינן בעצם החלק במלגזה שאחראי על הרמת המטען, החזקתו בצורה יציבה והנחתו במקומו החדש בצורה בה אנו רוצים. זרועות המלגזה לרוב יכולות להתכוונן בשתי דרכים- רוחב הזרועות וזווית הזרועות. את רוחב הזרועות יש להתאים לרוחב המטען אותו אנו רוצים להרים, כאשר יש לשמור על רווח מספיק גדול בכדי שמטען יהיה יציב, אולם לא לפתוח את הזרועות עד לרוחבו המלא של המטען, בכדי למנוע מצבי סכנה שבהם המטען יחליק.

כוון זווית הזרועות

כאמור, ניתן לכוון גם את זווית הזרועות, בנוסף לרוחב שלהן. את זווית הזרועות חשוב להתאים למשקל המטען, כאשר משקל קל אשר אינו יוצר זווית שלילית לזרועות היות והוא אינו מספיק בכדי להזיזן יכול להיות על זרועות בעלות זווית 0 ביחס למישור, בעוד משקל מטען כבד אשר מושך את הזרועות כלפי מטה צריך להיות בזווית חיובית ביחס למישור בכדי לפצות על הכוח שהמשקל של המטען מפעיל על הזרועות.

מהירות

חשוב לשמור על בטיחות בעת העבודה במלגזה, ולכן ישנם כמה כללים פשוטים עליהם יש להקפיד בכדי למנוע תאונות. כל מלגזה יכולה לנסוע במהירות מקסימלית עם המטען שעליה. אין הדבר אומר שהמלגזה אינה יכולה מבחינה טכנית לנסוע במהירות גבוהה יותר, אולם מהירות המלגזה משפיעה על יציבות המטען ולכן חשוב להקפיד על נסיעה במהירות המומלצת על פי היצרן וכן במהירות אשר בה יש לנו שליטה מלאה על המלגזה, על נסיעתה ועל המטען שעליה.

הרמת והורדת המטען

חשוב לבצע הרמה מלאה של המטען בטרם אנו מתחילים את הנסיעה במגלזה, היות ובמצב בו זרועות המלגזה מורמות המלגזה הופכת ליציבה יותר בשל מערכת שיווי המשקל שלה. כמו כן, הרמה של המטען לכמה סנטימטרים מעל הרצפה עלולה לגרום לתאונות עקב התקלה הקטנה ביותר ופגיעת כל חלק מהמטען בחפץ אחר. כמו כן, כאשר אנו מורידים את המטען, חשוב להוריד לחלוטין את זרועות המלגזה, ולא רק לקרבן לקרקע. הורדת המטען על ידי הטיית הזרועות בלבד עלולה לגרום להחלקתו בצורה לא מבוקרת, אשר לנו אין שליטה עליה, ואשר עלולה לגרום לנזק למטען ולאנשים באזור.

חשוב לדעת כיצד יש להשתמש במלגזה בצורה נכונה

כאשר אנו עושים שימוש בציוד מכאני מורכב ובעל כוח רב כגון מלגזה, חשוב שנדע כיצד יש לנהוג בו וכיצד להפעילו בצורה אשר תפיק ממנו את המרב וכן תמנע תאונות לא רצויות, ולכן חשוב ללמוד על דרך הפעלת המלגזה וכן לא להקל ראש בעת השימוש בה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים