כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קנית טבעות אירוסין יד שניה

רוב טבעות האירוסין שנקנות היום הן טבעות זהב המשובצות ביהלום מרכזי או כמה יהלומים, מה שהופך אותן למוצר יקר יחסית, שלא כולם יכולים להרשות לעצמם, ולכן קיימת האופציה של רכישת טבעת אירוסין יד שניה.

28/06/2016
מנהג הענקת טבעות האירוסין החל לפני שנים רבות, ומאז הוא איתנו. כל אחת חולמת על הרגע שהיא תקבל את טבעת היהלום שלה במעמד הצעת נישואין רומנטית. יש כאלו שהוצאה של אלפי שקלים על טבעת יהלום היא כמעט בלתי אפשרית, אך אין זה אומר שצריך לוותר על החלום הנשגב.
לטבעות אירוסין, ותכשיטי יהלומים בכלל, אין מחירון. זה לא כמו שקונים רכב יד שניה, ואפשר לדעת פחות או יותר את המחיר שאתם צריכים לשלם. המחירים של יהלומים וטבעות אירוסין נעים בטווח מאד גדול, וקשה לדעת כמה צריכה לעלות לכם טבעת אירוסין יד שניה. מה כדאי לדעת לפני הקנייה?

בדקו את השוק

עשו סקר על טבעות אירוסין באינטרנט. תוכלו ללמוד הרבה על טבעות אירוסין ויהלומים, ולקבל סדר גודל של מחירים. אמנם אין טבעת אירוסין אחת דומה לשניה, אבל זה יספק לכם קנה מידה של מחירים לפי סוג הטבעת (טבעת חישוק רגילה או טבעת משובצת יהלומים נוספים), ולפי סוג וגודל היהלום המשובץ בטבעת (ראו בהמשך הסבר על מחירי היהלומים).

תעודה גמולוגית חובה

אם אתם קונים טבעת אירוסין יד שניה, כדאי מאד שהטבעת תגיע עם תעודה גמולוגית בין לאומית. קבלה של החנות ממנה נקנתה הטבעת אינה מספיקה! אתם צריכים תעודה גמולוגית בינלאומית המונפקת על ידי מכון גמולוגי מוכר ונטרלי. התעודה הגמולוגית היא למעשה תעודת הזהות של היהלום המרכזי המשובץ בטבעת האירוסין. בתעודה מצוינים כל הנתונים של היהלום כמו הצבע שלו והניקיון.

כיצד לבדוק את קיומה של התעודה

לכל מכון גמולוגי מכובד יש אתר אינטרנט שבו אתם יכולים להזין את מספר התעודה של היהלום המגיע עם טבעת האירוסין, ולאשר את קיומה של התעודה. אתם יכולים להגדיל ולעשות, ובמידה ויש סניף של המעבדה בארץ, לקחת את טבעת היהלום למעבדה, ולבקש שיאשרו לכם שאכן בטבעת שאתם מתכוונים לרכוש, משובץ היהלום הנושא את התעודה שלהם. מחיר הבדיקה הזו עולה כמה עשרות שקלים בדרך כלל, וזה מחיר ששווה לשלם בשביל השקט הנפשי שלכם.
אם נתקלתם בטבעת אירוסין יד שניה שאתם אוהבים, אבל אין לה תעודה גמולוגית, הגיעו להסכמה עם המוכר שיוציא לכם תעודה גמולוגית על ידי אחד המכונים הגמולוגים המוכרים בארץ.
אל תוותרו על תעודה גמולוגית. התעודה הזו היא למעשה כל האישור שאתם צריכים לגבי המוצר שאתם קונים.

ומה צריך לדעת על היהלום עצמו?

הנתח היקר ביותר בטבעת האירוסין הוא היהלום עצמו, ומחיר היהלום נקבע לפי 4 פרמטרים שמצוינים גם הם בתעודה הגמולוגית:
כמו שאמרנו כבר - אין מחירון לטבעות אירוסין, אולם כדאי לדעת דבר או שניים לפני שיוצאים לקנות את הטבעת. אחד הדברים שכדאי ללמוד עליהם זה ממה מורכב מחיר היהלום:
משקל היהלום - נמדד בקרטים (1 קרט = חמישית הגרם). המשקל משפיע באופן ישיר על גודל היהלום. יהלום ששוקל יותר, יעלה יותר.
ניקיון היהלום - כמות הפגמים הפנימיים (והמיקרוסקופיים בדרך כלל) שיש בתוך היהלום. ככל שיש יותר פגמים, או ככל שהפגמים יותר גדולים ונראים לעין, מחיר היהלום יורד.
צבע היהלום - הגוון שיש ליהלומים השקופים. ככל שיש ליהלום יותר גוון (בדרך כלל צהוב), מחיר היהלום ירד.
עבודת היהלום - משפיעה באופן ישר על האש והניצוץ הידועים של היהלום. יהלומים שלוטשו בעבודה גרועה, לא ינצצו ויבריקו כמו שיהלום אמור לזהור, ומחירם ירד.

לסיכום

אתם יכולים ללמוד יותר לעומק על ארבעת המרכיבים האלו במקומות שונים באינטרנט, ולבדוק באתרים השונים מה מחירי שוק של היהלום שמציעים לכם יד שניה. ברגע שתדעו מה מחיר השוק, יהיה לכם הרבה יותר קל להתמקח על מחיר טבעת האירוסין שאתם מתכוונים לקנות יד שניה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים