כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כאשר הגיעה העת למטפלת סיעודית

כאשר מגיעה העת ומגיע הצורך בעזרה של מטפלת סיעודית על מנת להמשיך באורח חיים תקין ומתפקד, בראש ובראשונה יש לבחון את האופציות העומדות בפניכם ואת אמצעי המימון הקיימים.

29/06/2016
בין אם בחרתם בבית אבות, בין אם בתמיכה קהילתית ומשפחתית ובין אם החלטתם שפתרון העסקתם של מטפלת סיעודית או מטפל סיעודי הוא הטוב ביותר עבורכם או עבור קרובכם הזקוקים לעזרה, קיימים מספר מסלולי מימון, נפרדים או משולבים, וזוהי העת לבחון אותם.

בחירה במטפלת סיעודית

זכאות לגמלת סיעוד אשר תממן את העסקתה של מטפלת סיעודית, מתממשת על פי קריטריונים קבועים ופשוטים לבירור של המוסד לביטוח לאומי על פי חוק סיעוד ממלכתי, כמו גם מספר גופים וקרנות נוספים שראוי לבדוק. במידה ואתם זכאים למימון עבור מטפלת סיעודית, תוכלו לבדוק בפועל האם שעות העסקתה של מטפלת סיעודית בדרך זו מספקות את הטיפול הכולל הנדרש ואת הביטחון הנלווה אליו. במידה והעזרה הנדרשת על ידי מטפלת סיעודית בקיום הפעולות היומיומיות ובקיום יומיומי רציף ומתפקד אינו ממומן כולו על ידי הביטוח הלאומי וגמלת הסיעוד המוענקת על ידו, ניתן להיעזר במטפלת סיעודית פרטית במימון פרטי, מטפלת סיעודית שתעזור לטפל במי שזקוק לטיפולה ולספק רשת ביטחון וטיפול מסביב לשעון, או לפחות בחלק נכבד משעות היום ושעות הלילה הנדרשות, באופן שיאפשר את הבחירה בהמשך רציף של חיים בכבוד ובבטחה.

מטפלת סיעודית בבית

שינויים גופניים ושינויים מנטליים וקוגניטיביים הם חלק אינטגרלי מחייו של כל אדם. זהו תהליך טבעי, מתפתח ובלתי נמנע. חלק מהשינויים נעשים תוך כדי בחירה וחלקם בלתי נמנעים. בעת ההזדקנות לעתים שינויים אלה מגיעים בקצב מהיר יותר ומתגברים עד לכדי צורך בחירה במטפלת סיעודית. צורך זה יכול להתמלא בבית המטופל או המטופלת ולאפשר להם להמשיך באורח החיים אותו הם בחרו ואליו הם התרגלו בשגרת חייהם לאורך השנים. מטפלת סיעודית משתלבת במרחב הביתי, האישי והמשפחתי ובחיי הבית. מטפלת סיעודית מעניקה בסיס מטופל להמשך שגרת החיים המוכרת, עם קצת עזרה וטיפול. לצד כמה שלבי הסתגלות חיוניים, לצד מטפלת סיעודית המטופל הסיעודי יכול בדרך זו להמשיך להרגיש בבית.

להיות עצמאי עם קצת עזרה

אדם במצב סיעודי, בעזרת מטפלת סיעודית, יכול להמשיך עוד ועוד במהלך חייו היומיומי והמתפקד, פשוט עם קצת עזרה. טיפול של מטפלת סיעודית מאפשר לאדם הסיעודי להמשיך באורחות חייו באופן עצמאי יחסית גם כאשר עבור העצמאות שלו הוא זקוק למענה של מטפלת סיעודית. הבחירה במטפלת סיעודית היא בחירה אשר מאפשרת לאדם להישאר בסביבת המחיה הביתית והקהילתית אליה הוא רגיל, תוך כדי התמצאות מוכרת בסביבה. להמשך אורח החיים שבשגרה יש ערך טיפולי בפני עצמו, לצדה של מטפלת סיעודית.

טיפול מקצועי ומסור

מטפלת סיעודית תומכת באדם במצב סיעודי על פי צרכי הטיפול האישיים המכסים תחומים כמו טיפול שוטף במשק הבית, סידורים, קניות, רחצה, אכילה, ועוד. מטפלת סיעודית תספק השגחה במידת הצורך ונוכחות טיפולית יומיומית. חברת הסיעוד מטפלת במקביל בקשרי העבודה, בליווי המטפלת הסיעודית ובליווי האדם במצב הסיעודי, ובכך מגבירה ומתגברת את הטיפול הסיעודי המקצועי ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים