כרגע באתר
0
2
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד להכין את הדירה לחורף?

במהלך הקיץ, דברים משתנים בכל דירה- הגג מתייבש, לכלוך מצטבר על קולטי השמש של הדוד ועוד. בטרם מגיע החורף, עלינו לוודא את תקינות הדירה ולהכין אותה לעונת הגשמים והקור, כך שנוכל ליהנות ממזג האוויר גם בחודשים הקרים.

30/06/2016

בדיקת מזגנים ואמצעי הסקה

בדיקת מזגנים ואמצעי הסקה
לרוב, בקיץ אנו לא משתמשים כלל באמצעי חימום לבית, והמזגן שלנו פועל רק על קירור. פעולות הקירור והחימום במזגן מתבצעות בדרכים שונות, ולכן אם אחת עובדת אין זה אומר שגם השנייה פועלת כראוי. בטרם מגיע החורף, כדאי לנו לבדוק את פעולת החימום של המזגן, בכדי לוודא כי נוכל לחמם את הדירה בימים הקרים. כמו כן, אם אנו משתמשים באמצעי הסקה אחר, כדאי לבדוק גם את תקינותו מאותה סיבה.

אטימת מקור נזילות

נזילות בחורף הינן בעיה שאין לה סוף, ושנעדיף להימנע ממנה כמה שאפשר. בכדי להימנע מנזילות בחורף, כדאי לבצע בדיקת אטימות של הגג ולוודא כי כל מקור אפשרי לנזילה נאטם כראוי. במידה ותתרחש דליפה בגג במהלך החורף, יהיה לנו קשה מאוד לטפל בה בשל מזג האוויר הקר המקשה על התייבשות חומרי האיטום כנדרש ובשל הגשמים אשר עלולים לפתוח מחדש את הנזילה לעיתים קרובות.

התקנת מרזב

שיטה חשובה נוספת להגנה על הבית והגג הינה התקנת מרזב. מרזב מסייע לנו באיסוף כלל המים מהגג למקום מוגדר מחוץ לגבולות הבית, כך שהמים לא מצטברים על הגג ולא גורמים לו או לכל חלק אחר בבית נזק. גם אם בביתנו כבר מותקן מרזב, חשוב לבדוק אותו בטרם תחילת החורף בכדי לוודא כי אינו חסום, אינו שבור באזורים מסוימים וכי הוא עובד בצורה תקינה אשר תוכל לשרת אותנו במהלך החורף. במידה ואנו צריכים להחליף מרזב או חלקים ממנו, חשוב לעשות זאת בטרם תחילת הגשמים בכדי שלא נישאר ללא הגנה על הגג ובכדי שנימנע מעבודה במזג אוויר סוער.

שיפוץ הבית

במידה ואנו מעוניינים בצביעת הבית, ריצוף החצר, החלפת המטבח, שדרוג הסלון או כל שיפוץ ביתי אחר, חשוב לעשות זאת במהלך הקיץ. שיפוץ בחורף עלול להיות קשה ביותר בשל הגשמים ובשל הקור המקשה על החומרים השונים להתייבש במהירות וכמו שצריך, ולכן כדאי לסיים את כל השיפוצים בטרם תחילת הימים הקרים בכדי להבטיח הצלחה מרבית של השיפוץ שלנו.

ישנן פעולות פשוטות שחשוב לעשות בכדי להכין את הדירה לחורף

פעולות פשוטות כגון התקנת מרזב ובדיקת אטימות הגג מסייעות לנו רבות במהלך החורף, מונעות גרימת נזק לבית עצמו ומאפשרות לנו ליהנות מהגשם בחמימות והנוחות של ביתנו. הכנת הדירה לחורף צריכה להתבצע בכל שנה, כאשר תחזוקה שוטפת של הבית מקלה עלינו מאוד והופכת את ההכנה לחורף לפשוטה ומהירה.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים