כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הכשרתו של פודיאטור

במאמר הבא נציג מומחים ברפואה המתמקדת בכפות הרגליים ונסביר כיצד מתבצעת ההכשרה שלהם. בנוסף, נבין מה היתרונות של בחירת רופא מוסמך עם ניסיון מוכח בתחום.

05/07/2016
מטפל בעל התמחות בתחום רפואי שעוסק באבחון וטיפול בבעיות הנוגעות לכף הרגל והקרסול. אותו אדם יכול להיות אורטופד עם התמחות ספציפית בפודיאטריה, או כל מי שעבר הכשרה מתאימה ומקבל תעודה המאשרת לו לעסוק במקצוע. הענף בו מתמחים נקרא כירופודיה או פודולוגיה ובארץ קיימים שני איגודים בהם רשומים פודיאטורים מורשים. האיגוד הראשון נקרא העמותה הישראלית לפודיאטורים וכירופודיסטים ושמו של האיגוד השני הוא איגוד הפודיאטורים.

איפה אפשר לקבל הסמכה ורישיון?

חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות הוא זה שמסדיר את המקצוע. תהליך ההכשרה עצמו מתבצע בחו"ל וניתן לעבור אותו במדינות הבאות:

• ארצות הברית
• קנדה
• אירלנד
• בריטניה
• מלטה
• קפריסין
• דרום אפריקה
• אוסטרליה וניו זילנד

על אף האמור לעיל, חשוב לציין שהוא אינו ד"ר לרפואה ולכן תהליך ההכשרה וההסמכה מתמקד בהיבט המעשי של המקצוע. יש גם הבדלים בין רמות ההכשרה ומאפיינים שונים של לימודים בצרפת ובבריטניה שנמשכים 3 שנים לבין לימודים בארצות הברית. יתרה מכך, בארצות הברית פודיאטור בעל תואר דוקטור לדיסיפלינה שנקראת פודיאטוריה.

מה כוללת ההכשרה?

ההתמחות בהכשרה היא זו שקובעת מה יהיו נושאי הלימוד ובמה יעסוק המטפל המומחה. אלו הטיפולים הבולטים המתבצעים בענף:

טיפול ביבלות ברגליים

פודיאטור מתמחה בטיפול בפטרת בכף הרגל ובציפורני כף הרגל וביבלות ויראליות. יכול להמליץ על שיטת טיפול מתאימה לשלפוחיות וללמוד על טכניקות מתאימות להתמודדות עם עיוותים במבנה העצם, רגל סוכרתית ובעיות יציבה שנובעות מיבלות חמורות.

ציפורן חודרנית

תהליך ההכשרה כולל הסמכה לטפל בציפורן חודרנית. זהו מצב בו אחת מאצבעות כף הרגל רחבה יותר ממיטת הציפורן באצבע עליה היא גדלה. כתוצאה מכך, הציפורן חודרת אל תוך הבשר וגורמת כאבים ודלקות. במסגרת ההכשרה לומדים כיצד להשתמש בלייזר על מנת לפתור את הבעיה בצורה נוחה ויעילה.

עצמות בולטות בכף הרגל

אפשר לפנות למטפל מוסמך כדי לקבל המלצות על טיפול בעצמות בולטות. ניתן לעשות זאת עם אצבע פטיש וניתוח הלקוס ולגוס כדרך לטיפול לאחר הופעת כאבים לאורך זמן. הניתוח הוא האופציה האחרונה אחרי שניסיון להתאמת נעליים מסוימות נכשל. לאורך התהליך מלווים אנשי המקצוע את המטופלים ועוקבים אחר ממצאי בדיקות. אצל אנשים מסוימים יש גם מבנה כף רגל שטוח או קמור מדי, ולכן תפקידו של פודיאטור הוא להתאים עבורם מדרים.

למה חשוב לבחור איש מקצוע מוסמך עם ניסיון בתחום?

במידה ורוצים לטפל בכאבים בכף הרגל, כדאי מאוד לשים לב לניסיון של בעל המקצוע, על מנת להבטיח שורה ארוכה של יתרונות. ראשית, הוא יכיר את הטכניקות החדשות לטיפול בכאבים אך ישלב אותם עם ממצאים ממחקרים קודמים. הניסיון יאפשר לו לעקוב אחר ההתפתחות בתחום ולהביא לידי ביטוי את הרקע שלו. שנית, ניסיון יכול לשמש בתור אינדיקציה לבחירת אנשי מקצוע ברמה גבוהה. רק מטפל מוסמך עם ניסיון יצליח לשרת לאורך שנים את ציבור המטופלים.

לסיכום, בחירת פודיאטור מוסמך מאפשרת להתמודד עם ציפורן חודרנית בלייזר. כדאי לבחור איש מקצוע מנוסה וכך לבצע טיפול ביבלות ברגליים או טיפול בכפות הרגליים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים