כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מטפלות סיעודיות

קורס ייעודי מאפשר הסמכה של מטפלות מן הסוג הזה ויכול לעזור להן להשתלב בענף הסיעוד והרווחה. קורס מטפלות סיעודיות מיועד להכשרת אנשי מקצוע בתחום הסיעוד.

10/07/2016

קורס סיעוד

קורס סיעוד
הקורס מתמקד במישור הנפשי והפיזי ומטרתו העיקרית היא להעניק כלים, ידע ומומחיות טכנית. לאורך הקורס לומדות מטפלות כיצד לסייע לקשישים ולמבוגרים לבצע פעולות יום יומיות ושגרתיות. סייעות מאומנות או מטפלות הן אלו שעוזרות למטופלים לקחת חלק בפעולות כמו רחצה, הלבשה, אכילה, תנועה וכן הלאה. בנוסף, לאחר הקורס יכולות סייעות מאומנות לשמש בנות לוויה של המטופל ולהוות עבורו עוגן נפשי.

נושאי לימוד

הקורס עוסק בכל ההיבטים של טיפול סיעודי והוא מועבר על פי הנחיות הביטוח הלאומי להכשרת מטפלים סיעודיים. בין היתר נלמדים במהלך הקורס הנושאים הבאים:
• חוק הסיעוד, שירותי סיעוד לקשיש
• מהות התפקוד והטיפול במבוגרים וקשישים
• טיפול אישי ובטיחותי
• תקשורת עם המטופל
• יסודות התזונה ודרכי האכלה
• היגיינה אישית
• הכשרה מעשית
הקורס מאפשר צבירת ניסיון ומיד אחריו ניתן להגיש מועמדות למשרות המבוקשות במשק. יש מטפלות סיעודיות שמנצלות את ההכשרה על מנת לבצע את העבודה באופן עצמאי, לעומת אחרות שמצטרפות לצוות סיעודי של חברות קיימות.

קהל יעד

אפשר להצטרף לקורס הסמכת מטפלות סיעודיות כמעט בכל גיל. קהל היעד כולל נשים עם אהבה לתחום הסיעודי, מטפלות שרוצות לעבור הסמכה מקצועית ונשים שעוסקות בתחום אך ללא תעודה מוכרת. הקורס מתאים למי שיכול לעבוד עם מבוגרים ויש לו סבלנות כלפיהם. בנוסף, קהל היעד של הקורס כולל נשים שמסוגלות לעמוד מבחינה פיזית ונפשית מול מצבי פגיעות קשים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה הבסיסיים הם 10 שנות לימוד ומעלה, עמידה במבחני קריאה וכתיבה וועדת קבלה עם ריאיון אישי. מטרת תנאי הקבלה היא להבטיח יכולת התמודדות גבוהה של מטפלות סיעודיות עם צרכי הקשיש. המטפלות נדרשות בין היתר להוציא מרשמים, לעקוב אחר הנחיות רופאים וליישם אותן. עליהן לדעת לנהל תכתובות הקשורות למצבו של המטופל ולגלות אחריות. גם הבנה גבוהה של הנקרא תקל על הפעולה השגרתית של מטפלות סיעודיות, לכן תנאי הקבלה מעניקים לכך חשיבות רבה.

צוות מרצים

היתרון של קורס מטפלות סיעודיות הוא נוכחות בולטת של צוות מרצים מנוסה ומיומן. כל מרצה מגיע עם ניסיון משמעותי והוא מעביר את השיעורים תוך היכרות אמיתית עם הצרכים בשטח. המרצים מחזיקים בתעודת טיפול סיעודי מוסמך והם מציעים ליווי אישי עבור נשים בטווח רחב של גילאים.

אפשרויות קריירה

לאחר הקורס ניתן להשתלב בבתי אבות ובמרכזי יום לקשישים. אפשר גם להגיש מועמדות למשרה בבתי חולים או לעבוד בבתי המטופלים עצמם. הקורס גם מהווה מקפצה להמשך לימודי סיעוד עד לתואר ראשון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים