כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שרציתם לדעת על תהליך פינוי דירה

בבתים רבים בישראל התמונה הדומה: הבית עמוס בפריטים שאין בהם צורך, פריטים שמצטברים במשך שנים כי לא מצאו עבורם פתרון אחר. אנחנו כאן כדי להסביר לכם שיש בנמצא פתרון מתבקש, והוא פינוי דירות. את התהליך הזה, שהמאפיינים העיקריים שלו יובאו להלן, חשוב לבצע באמצעות חברה מקצועית.

11/07/2016

אילו דירות מפנים?

אילו דירות מפנים?
לא מעט תרחישים עשויים להביא לצורך לפנות דירה. אלה יכולות להיות דירות שהועברו למי שמתגורר בהן כעת בירושה, דירות בהן כמעט תמיד יהיו פריטים שאין בהם צורך כעת. את הפינוי ניתן לבצע לפני שמוכרים דירה, במטרה להכין אותה למגורים עבור האדם הבא שיתגורר בה. דירות אשר פשוט הצטברו בהן יותר מדי פריטים לאורך זמן, או לחלופין כאלה שחפצים שונים בהן ניזוקו בדרכים שונות, יצריכו פינוי גם כן.

מדוע חשוב לפנות את הדירה?

פינוי דירות הופך לצורך הכרחי עקב לא מעט סיבות. המציאות מראה שבתים בהם נמצאים אינספור חפצים ללא צורך הם נעימים הרבה פחות למגורים. החפצים תופסים שטח יקר ואף עלולים להיות מפגע בטיחותי: חשבו על ילד שעלול להיתקל ברהיט חסר שימוש המוצב בבית, למשל, או על פריטים מוזנחים שמושכים אליהם מזיקים וחיידקים. באמצעות הפינוי ניתן למצוא לאותם חפצים שימוש או אפילו להרוויח עליהם כסף, כפי שנראה מיד.

לאיפה מפנים את הפריטים?

זוהי השאלה המרכזית הבאה אותה שואלים רבים שרוצים לפנות פריטים מיותרים מהדירה שלהם. התשובה הפשוטה היא שיש לא מעט אפשרויות. אם החפצים חסרי ערך של ממש – לדוגמא חפצים בלויים או תקולים – אין ברירה אלא להעביר אותם לאתרי ההטמנה או המיחזור. במקרים אחרים, ניתן למכור את החפצים לחנויות הרוכשות פריטים מיד שנייה, למסור אותם כתרומה לעמותות וכן הלאה.

מהם השלבים של פינוי דירה?

פינוי דירה, על מנת שיהיה מוצלח באמת, כולל מספר שלבים. זה מתחיל עם המיון הראשוני של הפריטים, שמתבצע בעיקר על פי הייעוד שמוצאים לכל אחד מהם. הפינוי בפועל מזכיר במידה רבה הובלת דירה, כאשר יש צורך בציוד הובלות ייעודי (מנוף, משאית) כדי להתמודד עם החפצים הגדולים והכבדים. השלב האחרון הוא העברת החפצים למקום המיועד להם והשבת הנכס למצבו הקודם. לא פעם יש צורך לנקות את הדירה לאחר הפינוי.

מדוע חייבים לפנות למומחים?

לכאורה, זה נראה מפתה לערוך פינוי דירה לבד. בפועל, התהליך מורכב הרבה יותר מכך. הרבה מהפריטים שנכנסים לתוכנית הפינוי הם גדולים וכבדים, ומכאן שהאדם הממוצע לא יחזיק בציוד המאפשר לו להעביר אותם. בנוסף לכך, נדרש להכיר את אתרי ההטמנה והמיחזור המורשים הסמוכים לכל אזור – ידע שאין לאדם מן השורה, מן הסתם.

כמה זה עולה?

העלות של פינוי דירההנה פונקציה של מספר פרמטרים, וביניהם סוג הפריטים, הגודל שלהם ומשקלם (נתונים אלה יקבעו האם יש צורך במנוף, לדוגמא) והייעוד הספציפי שנמצא עבורם. החדשות הטובות הן שהמחיר יכול להיות מינימלי, כאשר יש חברות שאף מבצעות זאת ללא תשלום, בתמורה להעברת הפריטים המיותרים לחזקתן. האחריות לחפצים המועברים הניתנת מטעם המפנה תורמת אף היא לשקט הנפשי שמאפיין את התהליך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים