כרגע באתר
3
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תשמרו על הבטיחות שלכם במהלך מעבר דירה

מעבר דירה אינו דבר פשוט, כאשר השאיפה שלנו היא לבצע אותו בצורה המהירה, היעילה והפשוטה ביותר, עם מינימום סיכונים לפגיעה בציוד היקר. אבל מה עם הבטיחות שלכם – אלה שעוברים דירה – ושל המובילים עצמם? ברור שאסור לזנוח גם אותה.

12/07/2016
פגיעות גופניות קרו וגם יקרו במהלך הובלות, כאשר האתגר המרכזי הוא לנקוט את הצעדים הנכונים על מנת לצמצם אותן למינימום האפשרי.

הסכנות שמעמיד המעבר – והדרך להתמודד איתן

הסכנות שמעמיד המעבר – והדרך להתמודד איתן
חשיבותו של ציוד בטיחות בעבודה בזמן מעבר דירה עשויה להיות מכרעת על רקע הסיכונים שמאפיינים את התהליך. האויב הכי גדול של אויבי הדירה הוא השאננות והמחשבה ש"יהיה בסדר", או "לנו זה לא יקרה". הכלל לפיו מוטב להיזהר מאשר להצטער עובד שעות נוספות בתחום הזה וצריך לבוא לידי ביטוי בנקיטת כל אמצעי הזהירות. זה מתחיל בפעולת האריזה עצמה, כאשר חלק ניכר מהחפצים המובלים במסגרת המעבר עלול להיות מאובק. התוצאה האפשרית של כך היא נשימת חיידקים שמהווה כר פורה ללא מעט מחלות ופגיעות גופניות. מסכות להגנה על הנשימה הן בגדר חובה בלא מעט הובלות, בייחוד כאשר מבצעים את ההובלה במקום אשר מעצם המהות שלו כולל אבק ולכלוך בכמויות מסחריות: חשבו למשל על הובלות של מרתפים או של מחסנים.

קסדות לראש הן פריט נוסף שעשוי להישקל בלא מעט מצבים. הקסדות אמורות להגן מפני פגיעה בראש במהלך ההובלה, למשל כתוצאה מנפילה של חפצים כבדים. לכאורה נראה שמי שעובר דירה פחות סביר שייפגע, מכיוון שהוא לא מרים בדרך כלל את החפצים בעצמו, אך עדיין – כשהוא מלווה את המובילים הוא עלול להיחשף לסכנות. הקסדה הופכת לחובה של ממש להובלות הנערכות לתוך מבנים שנמצאים עדיין בהליכי בנייה, גם אם ברור שבדרך כלל ימתינו עד שכל התהליכים יסתיימו על מנת שניתן יהיה לבצע את המעבר בפועל.

אל תשכחו את המובילים

האנשים שלוקחים על עצמם את מלוא כובד משימת מעבר הדירה, תרתי משמע, הם המובילים. כיוון שהם אלה שסוחבים את הפריטים בפועל, הסכנה מוחשית עוד יותר עבורם. לכן, שמירה על בטיחות המובילים באמצעות ציוד מיגון נראית מובנת מאליה אפילו יותר. ברוב המקרים חברת ההובלות עצמה היא שתגיע עם הציוד, שכולל בתוכו קסדות לראש, מיגון שמיעה ואפילו משקפי שמש. רוב החברות המובילות יקפידו על כך, אך לא כולן. מכאן שאתם יכולים בהחלט להיכנס לתמונה: אם אתם מבחינים במובילים שמבצעים הובלה שנראית מורכבת ללא הציוד המתאים, אתם בהחלט יכולים להסב את תשומת לבם לכך ולדאוג שהפגיעה הפיזית בהם לא תהיה ב"משמרת" שלכם.

בנוסף לציוד, חשוב להכין את מקום המעבר ולהסיר מכשולים שונים שאורבים בו. יש לארגן את השטח כך שההליכה הפיזית של המובילים בו תהיה פשוטה, ללא חפצים בהם הם עלולים להיתקל. את מה שאינו צריך להיות בדירה ושאינו אמור להיות מועבר לכתובת החדשה צריך לפנות, או לכל הפחות לארגן בארגזים סגורים ומסודרים.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים