כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 טיפים לתחזוקת הדירה

על מנת לחיות בדירה נעימה ונקייה, חשוב מאוד לתחזק אותה באופן שוטף. תחזוקה נכונה של הדירה ושל המערכות הקשורות אליה, החל ממערכת הביוב ועד למערכת החשמל, היא חשובה לשמירה על מצב הדירה ועל הבטיחות בה.

17/07/2016

תחזוקה שוטפת היא המפתח לחיים טובים בדירה

תחזוקה שוטפת היא המפתח לחיים טובים בדירה
כל דירה מוקפת במספר מערכות חשובות, אשר מהוות את הבסיס לחיים בדירה מודרנית. מערכות אלו הן המבנה עצמו, מערכת החשמל והצנרת. תחזוקה שוטפת של שלוש המערכות האלה היא מאוד חשובה. כדאי לדעת שבעיות באחת המערכות הללו עלולות להשפיע על השתיים האחרות – למשל בעיה בצנרת עשויה לפגוע בחשמל או בקירות. רוב הבעיות במערכות שמחזיקות את הדירה ניתנות למניעה בקלות יחסית, באמצעות תשומת לב ותחזוקה שוטפת של הבית.

גזרו ושמרו את חמשת הטיפים החשובים

ישנן הרבה דרכים לתחזק את הדירה, אך יש חמישה דברים שמהווים את הבסיס בתחזוקה:

בדיקה שוטפת של החיבורים החשמליים

מומלץ מאוד פעם בכמה חודשים לוודא שכל החיבורים החשמליים בבית תקינים. לעתים קורה ששקעים חשמליים נעשים רופפים, או שחוטי חשמל מתחילים לצאת ממקומם, זאת עקב שחיקה של הברקים והדבקים שקשורים במערכת עם הזמן. חוטים חשופים מהווים בעיה בטיחותית ואסתטית. לכן, מעבר על האלמנטים החשמליים בבית מדי פעם יאפשר לכם לזהות את הבעיה בזמן.

איטום סדקים במקומות שונים

יש אזורים בבית שהם מועדים לפורענות מבחינת הסדקים והחריצים. אזור כזה לדוגמה הוא בין הפאנלים ברצפה, או אזור השיש במטבח. סדקים וחריצים בבית שאינם נאטמים עלולים לשמש כמקום גידול למזיקים, כמו נמלים, תיקנים ועוד, וגם צוברים חיידקים. לכן, חשוב לאטום אותם במהירות.

שאיבת ביוב

המטרה של שאיבת ביוב היא מניעת סתימה במערכת הביוב, אשר עלולה להוביל לתוצאות לא נעימות כלל. השאיבה נעשית בלחץ גבוה מאוד, אשר יכול להוציא ממקומם משקעים כמו שומן, שיערות ואפילו שורשי צמחים. ביצוע של שאיבה מדי כמה שנים יכול למנוע לחלוטין מצב של סתימה במערכת הביוב.

צביעה נגד עובש

עובש הוא למעשה סוג של פטריה אשר נוטה להצטבר במקומות לחים. צמיחה של עובש עלולה לסכן אנשים עם בעיות במערכת הנשימה, היא בלתי אסתטית ומשרה ריח לא נעים. צביעה של הקירות בחומר איכותי נוגד עובש מדי שנה יכולה למזער מאוד את התופעה.

בדיקה של נפיחות בקירות

אזורים נפוחים בקיר הבית עשויים להעיד על בעיה בצנרת כמו נזילה או התפוצצות של צינור. לרוב, כאשר הנפיחות היא באזור מוגבל הבעיה היא עוד קטנה, לכן כדאי מאוד לעבור מדי פעם על הקירות ולזהות אם יש בעיה בהם.

שמירה על הדירה היא פשוטה למדי

ניתן לראות שבאמצעות כמה צעדים פשוטים, החל מאיטום סדקים ועד לשאיבת ביוב, ניתן לשמור על הדירה ללא בעיות מיוחדות לאורך שנים. תחזוקה כזו מונעת תקלות בכלל המערכות ומאפשרת לכם לחיות בראש שקט.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים