כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס טכנאי מכשירי חשמל

הסתכלו לרגע לימינכם ולשמאלכם – כמה מכשירי חשמל מקיפים אתכם? בבית הממוצע ישנם לא מעט מכשירי חשמל, וכולם חשובים ביותר עבור תפקוד הבית היום יומי. משום כך, טכנאי מכשירי חשמל הוא דמות מקצועית חשובה ביותר בחברה שבה אנו חיים.

17/07/2016

מכשירי החשמל נמצאים בסביבתנו על בסיס קבוע

מכשירי החשמל נמצאים בסביבתנו על בסיס קבוע
מכשירי חשמל מקיפים אותנו ביום יום, כמעט בכל מקום בו אנו נמצאים, אם זה בבית, בעבודה או בחוץ. בבית אנו עושים שימוש ברוב מכשירי החשמל- לצורכי אוכל, ניקיון, בידור ופנאי. דוגמא למכשירים בהם אנו נתקלים בבית: מקרר, מכונת כביסה, תנור, טלוויזיה, מחשב ועוד. כאשר אחד ממכשירי החשמל הללו מתקלקל יש צורך בתיקון שלו, על מנת לא לפגוע באיכות החיים שלנו. אם אנו נמצאים במשרד, ומכשיר המים או מכונת הקפה לא עובדים, או שהמזגן הפסיק לעבוד, והמיקרו שבו אנו אמורים לחמם את האוכל שלנו התקלקל, אנו נמצאים בבעיה. פתרון לבעיות אלו בא בדמותם של הטכנאים. לטכנאים יש תפקיד חשוב כיוון שבעזרתם, ואפשר לומר אפילו בזכותם, נוכל לחזור לשגרת החיים התקינה שלנו. אז מהי מסגרת ההכשרה שלהם?

מה לומדים בכדי להפוך לטכנאים?

התשובה המובנת מאליה לשאלה הזאת היא שכל טכנאי מכשירי חשמל חייב להכיר בצורה איכותית ונרחבת את עקרונות החשמל ואת מנגנוני העבודה השונים עליהם מבוססים מכשירים שונים וחשובים בעולם המודרני. משום כך, במסגרות ההכשרה השונות של טכנאים בתחום מכשירי החשמל לומדים בראש ובראשונה את יסודות החשמל, ולאחר מכן מתמקדים במכשירים ספציפיים, מכיריים חשמליות ועד מכונות ומייבשי כביסה. מעבר לכך, נלמדות בהיקף נרחב סכמות ואופני הפעולה של מכשירי החשמל השונים, תקלות נפוצות וכמובן שגם אופן הטיפול הנכון בכל תקלה – על מנת שכאשר תצרכו לבצע תיקון טלוויזיות, תיקון מכונות כביסה, או כל מכשיר אחר תהיו מסוגלים לכך.

על מסגרות הקבלה וההכשרה

ישנם מספר מוקדי הכשרה לטכנאי מכשירי חשמל, ודוגמה טובה לכך תהיה מכללת מלט"ש ללימודי טכנולוגיה. עם זאת, כמובן שישנן גם אפשרויות אחרות – אך באופן כללי ניתן להגיד כי אורך ההכשרה נע בין חמישה חודשים למי שבא עם רקע בתחום החשמל, לשמונה חודשים למי שבא ללא רקע כלל. מבחינת תנאי קבלה, במרבית המוסדות ישנם ראיונות אישיים הממיינים את הקבלה למסגרת ההכשרה, אך תנאי הבסיס לא עולים על 10 שנות לימוד. בקורסים איכותיים, המשלבים בין הרצאות, תרגולים מעשיים ועבודות בית – ניתן לקבל בסוף תעודת הסמכה שהופכת את התלמיד לטכנאי מורשה בתחום מכשירי החשמל.

מכשירי החשמל ימשיכו להיות חלק משמעותי מהחיים שלנו, ולכן כדאי להפוך לטכנאי

מכשירי חשמל שונים ממלאים את הבית שלנו, והתלות שלנו במכשירים שונים רק הולכת וגדלה משנה לשנה. משום כך - פשוט, כדאי ורווחי להפוך לטכנאי מכשירי חשמל, ולהפיק מהעולם המודרני שבו אנחנו חיים לא מעט רווח, כעוסקים עצמאיים או כשכירים, בתיקון מקררים, מייבשי כביסה, שואבי אבק, מכשירי מטבח ועוד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים