כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמת מערכת מיזוג אוויר לסוג הנכס הנרכש

קונים דירה או משרד? מתלבטים איזו מערכת מיזוג אוויר לרכוש, לפני שאתם מתחילים לחפש כדאי שתדעו כיצד יש להתאים את מערכת המיזוג לסוג הנכס ולאופי החלל. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור.

18/07/2016
התאמה נכונה של מערכת מיזוג אוויר תחסוך לכם זמן, כסף ומשאבים. היא תבטיח מיזוג יעיל ותמנע הוצאות מיותרות על חשבונות חשמל גבוהים בקיץ ובחורף. את ההתאמה של מערכת המיזוג יש לבצע מיד לאחר רכישת נכס. התאמה כזו חשובה במשרדים, מחסנים, בתים פרטיים וכמובן דירות. אלו העקרונות הכי חשובים של התאמת מערכת מיזוג אוויר לסוג הנכס הנרכש למגורים או השקעה:

התאמה על פי מקום מגורים

בשלב הראשון יש לבחור מערכת מיזוג לפי מקום המגורים. כדאי להיכנס לעובי הקורה ולבדוק את התאמת המערכת למאפייני העיר, הסביבה ותנאי האקלים. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע או להיעזר במידע שמופיע באתרי האינטרנט.

התאמה של סוג המזגן לנכס

בשלב השני בוחרים את סוג המזגן והמערכת. ההבדלים העיקריים הם בין מזגן מפוצל לחדר אחד בדירה או לסטודיו, מערכת מיזוג מיני מרכזית למספר חדרים בדירת מגורים בבניין משותף או מערכת מיני מרכזית למספר חדרים בבית פרטי וצמוד קרקע כמו וילה או קוטג'. יש גם פתרונות מיזוג אוויר תעשייתיים ומסחריים שמחייבים התאמה נוספת.

מהו סוג הבניין, הגג והרצפה

היעילות של מערכת מיזוג אוויר נקבעת על פי מידת ההתאמה לסוג הבניין, הגג והרצפה. קטגוריות של סוגי בניינים כוללות צריפים, דירות מגורים או מרתפים. צריף נחשב לסוג בניין קל, לעומת דירת מגורים ששייכת לקטגוריה הבינונית והמרתף התת קרקעי או המקלט ששייכים לקטגוריית המיזוג הכבד. כמו כן, יש לבדוק את סוג הגג מבחינת עובי וחומרי גלם ואת הרצפה.

כמות שעות השימוש

אי אפשר להתאים מערכת מיזוג אוויר לסוג הנכס הנרכש בלי להתחשב במאפייני השימוש הפרטיים. למרות שאין קשר בין מאפייני השימוש למבנה עצמו, עדיין יש השפעה לכמות השעות ביום שבהן תחליטו להפעיל את המערכת. קחו בחשבון גם הבדלים בין שהות בחלל שחשוף לשמש, מוצל או קיים תחת תקרה שנמצאת מתחת לקומה נוספת.

התאמת למידות החדר

שלב לא פחות חשוב בהתאמת מערכת מיזוג אוויר לסוג הנכס הנרכש כולל בדיקה של מידות החדר. הגדירו את מידות החדר מבחינת גובה, אורך וגובה והתאימו את המיזוג לסוג התאורה ולכמות מוצרי החשמל. שימו לב להבדלים בין צרכי מיזוג בבתים עם או בלי קירות חיצוניים והתייחסו גם לבעלי חיים.

מה מאפיין את החלל הממוזג שלכם?

רק אחרי שתדעו מה בדיוק מאפיין את החלל הממוזג תוכלו לבחור עבורו מערכת מתאימה. זכרו כי המטרה היא להגיע ליעילות אנרגטית גבוהה, לבצע בקרה אזורית מבוזרת וכמובן ליהנות ממערכת שקטה. כך ניתן לשמור גם על מהימנות של המערכת ולהשתמש בה לאורך השנים ללא צורך בהוצאות מיותרות על תחזוקה, טיפולים תקופתיים ותיקון תקלות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים