כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רוכשים מקצוע – הצעות לקורסים מקצועיים

בחירת קריירה זה נושא לא פשוט, ולעיתים קרובות יש צורך בקורס מקצועי רציני ומרוכז, שיעזור לכם להיכנס לעולם מקצועי המעניין אתכם. במאמר זה תמצאו מגוון רעיונות לקורסים מקצועיים.

15/01/2013
השאלה "מה תרצה להיות כשתהיה גדול" הופכת להיות קשה במיוחד כשאתם מגיעים לאותו גיל שבו העולם מצפה מכם לבחור מקצוע. לעיתים קרובות גם סיום תואר אינו מהווה כיוון מקצועי מספק, והאדם נדרש לקורסים ואסמכות נוספות שיעזרו לו לרכוש יכולות מקצועיות מעשיות. במאמר זה תמצאו מספר כיוונים אפשריים מהם תוכלו להתפתח מבחינה מקצועית.

קורס מורי נהיגה

מורי הנהיגה נדרשים לידע רב ומעמיק בתחום מבנה וצורת העבודה של הרכב, עקרונות הוראה בכלל והוראת נהיגה בפרט וכמובן התמצאות טובה בחוקי התנועה ודיני תעבורה. הקורס מקנה לתלמידים ידע מעמיק בתחומים הללו, כמו גם ידע במקצועות תומכים, כגון עזרה ראשונה. על מנת להתקבל לקורס המועמד צריך להיות בעל רישיון נהיגה תקף בדרגה B, כמו כן עליו לקבל הפנייה מטעם משרד הרישוי. בנוסף, יצטרך המועמד לעבור מבחני אישיות במכון אדם מילא. יתקבלו לקורס מועמדים ללא רישום פלילי.

קורס שמאות רכב

מתפקידו של השמאי לקבוע ערך של רכב, החל מרכבים חדשים, דרך רכבים מיד שנייה ועד לרכבים שעברו תאונה. על מנת לבצע את התפקיד הזה בצורה טובה, הקורס מקנה לתלמידים כלים חשובים ומערכת הלימודים כוללת תכנים טכניים ועיוניים. תוכנית הקורס מתמקדת במערכות השונות של הרכב – שילדה, מכניקה, חשמל ואלקטרוניקה ברכב, כמו גם שיטות תיקון שונות. בחלק העיוני נלמדים נושאים כגון פיזיקה, מתמטיקה, מכניקה, אנגלית טכנית חקיקה ועוד. דרישות הקבלה מחייבות רישיון רכב בתוקף מסוג B, היעדר רישום פלילי ומיועד למכונאי רכב סוג 2.

קורס בוחן רכב

קורס בוחן רכב
הקורס נועד להכשיר בוחני רכב לבחינת תקינות רכבים. הקורס מתמקד בכל החלקים החיוניים של הרכב, לרבות דרישות חובה ברכב, חיבורי תומך ונתמך, מגבילי מהירות, רמת זיהום האוויר ועוד. הקורס מספק מידע חיוני גם על הטפסים שנמצאים בשימוש בתחום זה ועל שילוט מחויב ברכבים השונים. יתקבלו לקורס בעלי רישיון נהיגה B בתוקף, מסיימי 12 שנות לימוד (או מסיימי 10 שנות לימוד בעלי תעודת מקצוע מכונאי רכב מסוג 1). המועמדים צריכים להיות ללא רישום פלילי.

קורס נאמני בטיחות

קורס זה מיועד להכשיר את התלמידים לתפקיד אחראי בטיחות במקומות עבודה. בעלי ומנהלי מפעלים מחויבים לספק לעובדים שלהם הנחיות מסודרות בנוגע לכללי עבודה בטיחותית, ולכן הם מעסיקים איש מקצוע שתפקידו להנחות את העובדים ולבחון שכל העבודות מתבצעות בצורה נכונה. בקורס נלמדים נושאים מעשיים כגון שימוש בציוד מגן אישי, בטיחות באש, בטיחות עבודה בגובה ועוד. הקורס פתוח לציבור הרחב.

קורס חשבי שכר

תפקידו של חשב השכר הוא להכין את משכורות העובדים, כמו גם להיות בקשר מול הרשויות השונות, כגון מס הכנסה והמוסד לביטוח לאומי. המדובר בתפקיד חשוב ונדרש ביותר. במסגרת הקורס יילמדו הנושאים הבאים: דיני מס הכנסה, דיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ונושאים הקשורים בביטוח פנסיוני. הקורס כולל גם לימוד מעשי. יתקבלו לקורס מועמדים שסיימו 12 שנות לימוד ועברו ראיון אישי.
במאמר זה פורטו מספר רעיונות לקורסים מקצועיים, שיקנו לכם הכשרה בתחום צר ונדרש, ממנו תוכלו לצמוח ולהתפתח.

המאמר מוגש באדיבות "מכללת המסלול הנכון" - לימודי תעודה וקורסים מקצועיים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים