כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יומן נוכחות בעבודה

כל בעל חברה ועסק שמאגד תחתיו עובדים רבים, צריך שתהיה לו דרך יעילה ואמינה לערוך יומן נוכחות בעבודה כדי לעקוב אחר שעות הפעילות של העובדים. שעון נוכחות מתקדם ויעיל הוא זה שיכול לענות על הדרישות, והנה מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור אותו נכון.

19/07/2016
שעון נוכחות הוא מכשיר דיגיטלי המאפשר לבעל העסק לבצע מעקב מדויק אחר שעות העבודה של העובדים כולם. שעוני הנוכחות הישנים עבדו באמצעות כרטיס שנוקב בשעת הכניסה ובשעת היציאה, והועבר באופן פיזי למנהל/ת החשבונות בחברה. היום אנחנו חיים בעידן ממוחשב ודיגיטלי לגמרי, ולכן שעוני הנוכחות עובדים בצורה הרבה יותר פשוטה. למעשה, יש היום מגוון רחב של שעוני נוכחות, החל מכאלה שעובדים באמצעות העברת כרטיס, דרך כאלה שניתן לעדכן באופן וירטואלי וכלה בשעונים ביומטריים שמזהים את העובד על פי טביעת האצבע. כל השעונים החדשים מחוברים למערכת ממוחשבת של ניהול יומן נוכחות בעבודה, והנתונים מוזנים למערכת באופן אוטומטי לגמרי.

יעילות מרבית בעבודה

התקנת שעון נוכחות במקום העבודה מאפשרת לבעל הארגון לדעת בדיוק כמה שעות עבד כל עובד וכמה שעות חוסר היו לו. באופן כזה הוא יכול ללמוד בצורה ברורה אודות יעילותם של העובדים ולקבל מדד נוסף לאיכות עבודתם. בנוסף, כמובן שמספר השעות משפיע על המשכורת שמקבלים העובדים, וכך ניתן לנהל מעקב צמוד ולדעת כמה באמת צריך לשלם ולא לשלם לכולם בצורה אוטומטית.

סוגי שעוני נוכחות

כפי האמור לעיל, יש היום הרבה מאוד סוגים של שעוני נוכחות, ביניהם:

• שעון נוכחות קורא קרבה – כל עובד שמגיע למקום העבודה מעביר את הכרטיס בשעון ובמחשב נרשמת שעת הכניסה. גם כשהוא עוזב את המקום הוא מעביר את הכרטיס – וכך נרשמת גם שעת היציאה.

• שעון נוכחות קורא מגנטי – שעון שקורא כרטיסי עובד מגנטיים. כל עובד שמגיע למקום העבודה או יוצא ממנו מקרב את הכרטיס לשעון והוא קורא את שעת הכניסה והיציאה בהתאמה. הנתונים מועברים למערכת הממוחשבת, וכך ניתן לנהל יומן נוכחות בעבודה.

• שעון נוכחות ביומטרי – שעון נוכחות מאוד פשוט לתפעול. העובדים מניחים את האצבע שלהם במקום המיועד, והמערכת יודעת לזהות אותם ולשלוח למערכת את הנתונים לגבי השעות בהן נכנסו ויצאו.

כמובן שלכל מערכת יש יתרונות וחסרונות, וכל בעל עסק צריך לשקול את כולם ולבחור בשעון הנוכחות המתאים ביותר לצרכים שלו.

על מנת לעשות את הבחירה הנכונה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום, אשר יספקו לכם הסבר מקצועי מדויק על כל מערכת וימליצו לכם על המערכת הכי מתאימה. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים