כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה צריך לבדוק לפני שנכנסים לדירת גג?

גג פרטי מבטיח שעות ארוכות של הנאה עם בני זוג, משפחה וחברים, אך הוא גם מחייב תחזוקה וטיפולים שוטפים בבעיות איטום ונזילות. כדאי לשים לב למאפייני הגג עוד לפני שנכנסים לדירה חדשה ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע, במאמר זה ארחיב על נושא זה .

19/07/2016
דירת גג יכולה להגשים חלום לכל מי שאוהב לבלות מחוץ לבית אבל לא רוצה להתרחק מהסלון. גג פרטי משדרג את זמן האיכות המשותף עם המשפחה, מתאים לבני זוג ויעיל במיוחד באירועים חברתיים. יחד עם זאת, הגג מביא איתו גם לא מעט אחריות והוא מחייב תחזוקה שוטפת ופתרון מהיר של בעיות.

אם אתם מתכננים להיכנס לדירת גג שכורה או קנויה, יש כמה דברים שתצטרכו לבדוק מראש:

בעיות של נזילות ורטיבות

האינדיקציה הכי טובה למצב הגג היא נזילות שמופיעות על התקרה ועל הקירות. עקבו אחר הנזילות ובדקו האם הן מגיעות מהגג. כמו כן, שימו לב לצמחיית פרא שגדלה על הגג ועלולה לפגוע בתשתית הבסיסית של הבית. כל נזילה יכולה להוביל אתכם למוקד הבעיה ולאפשר טיפול יסודי לפני ההובלה

בעיות של איטום

כדאי לבדוק את סוג האיטום שיש בדירה ובגג. יש הרבה דרכים לאטום גגות ובין היתר אפשר לבחור בין שימוש ביריעות ביטומניות, זיפות, סיוד ועוד. השאיפה היא ליהנות מהפתרון הכי יעיל של האיטום וכך למנוע הצטברות עובש, לחות ופטריות על הקירות.

מראה חיצוני של הגג

אפשר לדעת עד כמה הגג טופל ותוחזק על ידי המראה החיצוני שלו. כדאי לעלות לגג בשעות היום, לבדוק את רמת הניקיון ולא להתבייש לשאול את השאלות החשובות. יש לברר האם קיימת צנרת לגג והאם יש ניקוז יעיל של מי גשמים. רצוי לתת עדיפות לגג מרוצף ובמידת הצורך לדרוש השתתפות בעלויות תיקונים וטיפול בבעיות.

מתי אפשר לבצע איטום גגות?

הבדיקות שמבוצעות לפני שנכנסים לדירת גג לא באות על חשבון טיפולים שוטפים בהמשך. עם זאת, ניתן לבצע עבודות תשתית רק לאחר הכניסה. זה טיפ יעיל בעיקר עבור מי שמתכנן מעבר דירה בקיץ. רוב בעיות האיטום באות לידי ביטוי בחורף או בעונות המעבר. הן מונעות מצד אחד את ההנאה הבסיסית מהגג, ומצד שני גורמות נזקים לציוד ולרכוש. גם בהקשר הזה אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהתמקח עם בעלי הנכס לגבי המחיר המבוקש.

מספר נקודות לסיום

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך בידע טכני מסובך כדי לבצע את הבדיקות השונות לפני שנכנסים לדירת גג. רצוי רק לשמור על ראש פתוח ולהיות ערניים לסימנים מחשידים. בצורה כזו ניתן למנוע מראש את התקלות הנפוצות, או לפחות להתמודד איתן בצורה נכונה. ביקור בדירת גג בשעות שונות של היום גם מאפשר להתרשם מרמת התאורה הטבעית והמלאכותית, מהרעש שמגיע מהרחוב ומפרמטרים נוספים שמשפיעים על ההחלטה הסופית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים