כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכישת דירה מקבלן – יתרונות מול חסרונות

זוגות צעירים וגם משפחות עם ילדים בוחרים לרכוש דירה חדשה, ישירות מקבלן. הדבר מקובל מאד בעיקר בערי הפריפריה, היכן שאפשר למצוא לא מעט פרויקטים חדשים, שצצים להם בכל שנה כמעט.

19/07/2016

רכישת דירה מקבלן או דירת יד שנייה

רוצים לרכוש דירה אבל מתלבטים האם לרכוש מקבלן או שמא להסתפק בדירת יד שנייה? אם כן, הנה כל היתרונות והחסרונות של רכישה מקבלן שכדאי לכם לקחת בחשבון:

יתרונות

יתרונות
מי שרוצה לרכוש דירה חדשה מקבלן ימצא לא מעט פרסומי שיווק פרוייקטים, המציגים פרויקטים שונים של בנייה ברחבי הארץ, דירות בסדרי גודל שונים ובטווח רחב של מחירים. אחד היתרונות ברכישת דירה מקבלן ולא רכישת דירת יד שנייה הוא העובדה שניתן לעצב ולתכנן אותה בדיוק כפי שרוצים וכבר בשלבי הבנייה הראשונים. ניתן לשבור קירות, להרחיב חדרים, לפתוח או לסגור פתחים מסוימים במהלך הבנייה, כשמרבית השינויים אינם בתוספת תשלום.

יתרונות נוספים

יתרון נוסף בחיפוש אחר פרסומי שיווק פרויקטים כדי למצוא דירת קבלן, הוא האחריות. מי שרוכש דירת קבלן מקבל אחריות לתקופה מסוימת, לרוב למשך 12 חודשים, המכסה את כל מערכות הבית השונות, מערכת הביוב והמים, מערכת החשמל, הגז ועוד. במקרה של בעיה או תקלה כלשהי, אפשר לפנות לקבלן שדואג לתקן את התקלה. מעבר לכך, מדובר גם בדירה בערך גבוה יותר. דירות קבלן חדשות הן דירות שמחירן גבוה יותר, כך שמי שרוצה לרכוש אותן לצורך השקעה או לגור בהן תקופה מסוימת ואחר כך למכור, ייהנה מרווח גבוה.

חסרונות

דירות קבלן הן דירות שנבנות בדרך כלל בשכונות חדשות. מי שמחפש פרסומי שיווק פרויקטים כדי לרכוש דירה חדשה מקבלן, כדאי לו לקחת בחשבון, ובמיוחד כשזוהי שכונה חדשה, שייתכן והתשתית בה, לאחר המעבר לדירה, לא תהיה מפותחת לגמרי, שהכבישים לא יהיו סלולים ושבתי הספר וגם הגנים יהיו במרחק נסיעה רחוק יחסית. מעבר לכך, כדאי לזכור שדירות קבלן הן דירות שלוקח זמן לבנות אותן. גם אם נמסר לקונים מועד מסוים לסיום הדירה, פעמים רבות הבנייה נמשכת הרבה מעבר למועד זה. לא תמיד ניתן לדעת מתי תהיה הכניסה לדירה החדשה וקשה לתכנן בהתאם את מכירת הדירה הקיימת או כל תכנית אחרת, התלויה בכך.

ומה עוד?

חסרון נוסף הוא העובדה שלא תמיד יודעים מה מקבלים. נכון, ישנן תכניות וגם לא מעט שרטוטים, אולם פעמים רבות התוצאה הסופית שונה. קשה גם לדמיין איך תראה הדירה ולא יודעים למה לצפות. זאת, בניגוד לרכישת דירת יד שנייה, למשל, שרואים אותה כבר במהלך החיפוש, עוד לפני הרכישה, וניתן להתרשם מהמראה, מהגודל שלה וגם מהאווירה שבה. פרט נוסף, שגם אותו כדאי לקחת בחשבון, הוא נושא פשיטות הרגל. לצערנו, ישנם מקרים בהם הקבלן, ועוד לפני שסיים את הבנייה, פשט את הרגל. במקרים כאלה ייתכן והקונים עשויים שלא לקבל את הדירה, אלא אם כן הבנק דאג להשלים את הבנייה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים