כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לקניית נכסים במושבים באזור השרון וברחבי הארץ

קניית נכס במושב באזור השרון מאפשר לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה לצד קרבה למרכז הארץ. אך מה חשוב לדעת לפני הרכישה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

20/07/2016
כיום, לא מעטים אלו המבקשים לרכוש נכס במושבים שונים באיזור הארץ, ובעיקר באיזור השרון המתפתח.

המושבים בשרון מאפשרים לרוכשי הבתים, להנות משקט ושלווה האופיינים כל כך למושב, לצד הנוחות והזמינות שבערים השכנות. כיום תוכלו למצוא בתים למכירה במושבים בקלות יחסית, וזאת בניגוד לזמנים אחרים בהם היה עליכם לעבור סינון בפורמט של ועדת קבלה, ובמקרים אחרים אף המגורים במושב היו אפשריים רק לדור ההמשך. רגע לפני שאתם חותמים על עסקת הנדל"ן שלכם – מה חשוב לבדוק?

לפני הכל: עם מי אתם עושים עסק?

לאחר שמצאתם מספר בתים במושבים בכוחות עצמכם, או שהסתייעתם בחברת תיווך, הגיע העת לראות את הבתים המדוברים. בתים למכירה במושבים עתידים להגשים לכם את חלום הבית שלכם, אך ממש רגע לפני שמגשימים את החלום, חשוב לבדוק האם הוא בר מימוש. בעת שאתם נפגשים בבית המדובר עם מי שמציג עצמו כבעל הנכס, חשוב לבקש ממנו לראות מסמכים הקושרים אותו עם הנכס.

מדובר על בדיקה בסיסית ביותר שאתם לא אמורים להיות נבוכים לבקש, ומי שעומד בפניכם לרוב בעל ניסיון ויציג בפניכם את המסמכים גם ללא דרישה מיוחדת מכם. אישור רלוונטי שיכול לאמת את זהות האדם המציג עצמו כבעל הנכס, הוא אישור פורמלי מלשכת רישום המקרקעין או מינהל מקרקעי ישראל. אם הגעתם לשלבי משא ומתן מתקדמים מבלי לראות את אישור שכזה, עליכם לדרוש לראות אותו.

האם יש תכנית בניה סביב הבית שלכם?

כאשר אתם חולמים על בית במושב, אתם בעיקר חולמים על שקט ושלווה שיהיו פס קול חייכם במושב. בעת שאתם מתעניינים על בית במושב, חשוב לוודא כי אין כל תכניות עתידיות להקים בסביבת הבית שלכם מפעלים, בית עסק או מרכז קניות שיכול לאיים על חלום הבית השקט שלכם. כל עוד תדעו על תכניות שכאלו ומבחינתכם אין איתן כל בעיה, אז אכן אין בעיה.

הבעיות צצות בעת שלא ידעתם על תכניות שכאלו מאחר ולא דרשתם לדעת על תכניות עתידיות. בפועל, מה שיקרה, שכעבור זמן מה תגלו כי סביב הבית שלכם ישנן עבודות בניה ממושכות שפשוט יפגעו באיכות החיים שלכם. לכן, מדובר על דבר שחשוב לבדוק טרם רכישת הבית.

בדיקת בדק בית – תמיד טוב לעשות

דבר נוסף וחשוב לעשות לפני חתימת עסקת הרכישה, הוא לבצע את בדיקת בדק הבית. בדיקה שכזו נעשית על ידי חברות מקצועיות שיודעות לאמוד נזקים, כשלים או ליקויים שקיימים כעת בבית. בעת שאתם רוכשים בית, אתם רוכשים אותו בידיעה כי הוא מגיע אליכם במצב חדש, אך תופתעו לגלות כי לעתים גם בבתים חדשים לגמרי, מתגלים כשלים. לכן, דרשו לבצע את הבדיקה שתוכל להבטיח לכם כי הבית שלכם עומד בתקנים הנדרשים והמחמירים ביותר.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים