כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פינוי גגות אסבסט – כיצד זה מתבצע?

פינוי גגות אסבסט זהו תהליך אשר מתבצע על פי הנחיות המשרד להגנה הסביבה. במאמר הבא נלמד מי מורשה לפנות גג אסבסט וכיצד מתבצע פינוי החומר הרעיל.

20/07/2016
אסבסט הינו חומר אשר היה בשימוש נפוץ ביותר בעבר לשם בניית גגות
בעבר נעשה שימוש נרחב ביותר באסבסט, חומר סיבי אשר עמיד ביותר לאש, חום ומים, לשם בניית גגות. חומר זה הוכיח את עצמו כיעיל ביותר בשמירה על בידוד וטמפרטורה נוחה בתוך המבנים, אך עם הזמן התברר כי הינו בעל השפעות רעילות היוצרות נזק בלתי הפיך לריאות אלו השואבים חלקיקים ממנו אשר נישאים ברוח, בעת שריפה, בעת חיתוכו ובמקרים נוספים. מסיבה זו, נקבעו תקנות בנושא פינוי גגות אסבסט.

אז כיצד מתבצע פינוי אסבסט?

• מי מבצע פינוי אסבסט: הנחיות המשרד להגנת הסביבה קובעות באילו מקרים עלינו לבצע פינוי גגות אסבסט. כל בעל עסק אשר בו גג אסבסט חייב לבדוק האם יש צורך בביצוע פינוי גגות אסבסט בנכסי הנדל"ן שלו, ובמידה וכן עליו לפנות לבעל המקצוע המתאים. "מרשם העוסקים באסבסט" הינו קובץ בעלי מקצוע אשר הוכשרו על ידי המשרד להגנת הסביבה לשם ביצוע פינוי אסבסט. מסמך זה מכיל בעלי מקצוע מתחומים שונים כגון קבלנים, אנשי איכות הסביבה ועוד, וביניהם בעלי מקצוע המוסמכים לביצוע פינוי גגות אסבסט.

• הגשת בקשה: השלב הראשון בפינוי גגות אסבסט הינו הגשת בקשה להיתר עבודה באמצעות קבלן בעל רישיון לעסוק באסבסט למשרד להגנת הסביבה. באם תאושר הבקשה, יוכל הקבלן להתחיל בעבודות הפינוי בעזרת צוות מיומן לכך. על הצוות לעבוד על פי תקנות מחמירות ביותר, אשר נועדו בכדי לשמור על בריאותם ובריאות האנשים סביבם, ובכדי למנוע זיהום של הסביבה בשאריות אסבסט. כמו כן, על הצוות לעבור בדיקות רפואיות באופן קבוע בכדי לוודא כי אין פגיעה בבריאותם בשל העבודה.

• פינוי האסבסט: פינוי גג אסבסט כולל ביצוע פעולות הכנה מקדימות אשר מכשירות את האזור לעבודה ואשר מבטיחות פגיעה מינימאלית באנשים באזור ובסביבה. לאחר מכן באזור יגודר ויסומן, ויחלק פירוק הגג בצורה אשר תבטיח את פירוקו בחלקים גדולים, ללא חיתוך של האסבסט במידת האפשר. לאחר מכן החלקים שפורקו מהגג נעטפים ביריעות ומכלים אטומים, כך שאין בריחה של אסבסט לאוויר, עד הגעתם לאתר פינוי פסולת והטמנה מורשה. לאחר סיום העבודה, תתבצע פעולת סריקה של האזור בכדי לוודא את ניקיונו.

חשוב לבצע פינוי גגות אסבסט בצורה נכונה בכדי למנוע נזק לנו ולסביבה

האסבסט הינו חומר רעיל ביותר, אשר חשוב לפנות בכדי למנוע פיזור שלו והרעלה של הסביבה ושלנו. גגות אסבסט הינם מקור לפיזור אסבסט, ולכן חשוב לפנותם בצורה נכונה, בטוחה ויעילה, אשר תבטיח ניקיון סבבתי מאסבסט ותאפשר לנו להימנע מהרעלה אפשרית מהגג, ולכן כאשר אנו מבצעים פינוי גגות אסבסט, נעזר רק בבעלי המקצוע המוכשרים לכך, וכן נוודא כי העבודה מתבצעת על פי התקנות הקבועות בחוק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים