כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו קורס כתיבה יוצרת ולמי הוא מתאים?

לא פעם, אנו נתקלים במודעות שונות שמזמינות אותנו להירשם לסדנה או לקורס של כתיבה יוצרת. מה זה בעצם כתיבה יוצרת? האם יש כתיבה שהיא לא יוצרת?

21/07/2016

מהי מטרתו של קורס כתיבה יוצרת?

מהי מטרתו של קורס כתיבה יוצרת?
לרוב המטרה של קורס כתיבה יוצרת היא שנוכל להביע את עצמנו יותר טוב בכתב למטרה פרטית. כלומר - לא כדי שנכתוב כתבה לעיתון, אלא כדי שנוכל לכתוב ברכות ליום הולדת בצורה חופשי, כדי שנוכל לפרסם בלוג אישי, או אפילו לכתוב ספר או סיפור או שיר - בין אם זה יישאר במגירה ובין אם נרצה לפרסם אותם. לא פעם, אנו מוצאים את עצמנו תקועים בתהליך הכתיבה, וקורס הכתיבה היוצרת בא לעזור לנו לפתח ולחדד את יכולות הכתיבה שלנו.

מעביר הסדנה

קודם כל, כשאתם הולכים לקורס כתיבה יוצרת, כדאי לוודא מי האיש שעומד מאחורי הסדנה. זה לא יכול להיות אדם שיש לו רק ניסיון בכתיבת ברכות ליום הולדת. זה צריך להיות אדם עם ניסיון רציני מאד בתחום הכתיבה. רצוי מאד שזה יהיה אדם שהוא סופר פעיל, משורר, פזמונאי, וכיו"ב. לאנשים הללו יש גם הצלחות מאחוריהם, ולא פעם הם גם יכולים לעזור לכם בהוצאת הכישרון החבוי שלכם. עם זאת, העובדה שלאדם יש כישרון כתיבה משל עצמו לא אומר בהכרח שהוא גם יצטיין בפיתוח הכישרון אצל אחרים, ולכן גם כדאי לברר האם זו הסדנה הראשונה שהמנחה מעביר, או שיש עליה ביקורות קודמות.

המטרה: לכתוב

הרעיון הבסיסי מאחורי כל קורס של כתיבה יוצרת, הוא לעודד אתכם לכתוב. לכן, ברוב הקורסים והסדנאות, יהיו מעין משימות קבועות של כתיבה. חשוב לציין שזה נשמע כאילו אתם מכריחים את עצמכם לכתוב, אך "מתוך שלא לשמה בא לשמה". רובנו לא רגילים לכתוב באופן קבוע ויומיומי (ואף לא מקפידים תמיד לכתוב ברכות ליום הולדת לכל אירוע ומועד). ברגע שבסדנה נותנים לכם משימות כתיבה שבועיות, אתם חייבים בעצם להוציא החוצה את הכישרון שלכם ולחדד אותו. הסדנה בנויה על כך שאתם גם חושפים את החומר בפני המנחה ובפני כל החברים ופתוחים לקבל ביקורת, וזה מעודד את ההתמודדות עם החומרים, היכולת לקבל ביקורות טובות ורעות כאחד, וגם לדעת איך להשתפר וללטש הכל. סך הכל אתם גם בסביבה שהיא מוגנת ותומכת, ולכן זה עוזר מאד להתפתחות האישית שלכם.

האם זה רק למתחילים?

לא בהכרח! יכול להיות שיש לכם ניסיון רב בכתיבת ברכות ליום הולדת או בכתיבת נאומים משעשעים, אבל לקראת כתיבה של ספר שלם - אתם רוצים לשפר ולחדד את הכישרון שלכם. מצד שני, הקורסים הללו גם מתאימים למי שמעולם לא התנסו בכתיבה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים