כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורסים מקצועיים לבעלי תארים

סיימתם תואר, אך אינכם בטוחים לאיזה כיוון מקצועי לפנות? תארים רבים בימינו לא מבטיחים מציאת עבודה, וגם לא מובילים את הבוגרים אל עבר מקצוע מוגדר. כיום, בהרבה מקרים סיום התואר אינו מספק, ויש צורך בפנייה לקורסים מקצועיים.

24/01/2013
קורס מקצועי שונה מתואר בהיקפו ובמטרותיו, שכן הקורסים הללו במרבית המקרים קצרים יותר, ומכוונים את התלמידים לעיסוק בתחום מסוים ומוגדר. תואר אקדמי, לעומת זאת, כולל נושאים רבים, נמשך שלוש שנים, ובסיומו לא לגמרי ברור מהו הכיוון המקצועי שלכם. מסיבה זו מרבית בוגרי התארים הראשונים פונים גם לכיוון של קורסים מקצועיים.

קורס ממונה בטיחות בעבודה

קורס ממונה בטיחות בעבודהאחד התחומים שניתן לפנות אליהם זה נושא הבטיחות בעבודה. כל מפעל המעסיק למעלה מ- 50 עובדים מחויב בפנייה לשירותיו של ממונה בטיחות. תפקיד הממונה על הבטיחות הוא ניהולי במהותו, ובאחריותו להנחות את העובדים בכל הנוגע לכללי עבודה נכונים, כאלו שימנעו פציעות, פגיעות ואסונות מסוגים שונים במקומות העבודה.
אלו המעוניינים להתקבל לקורס זה צריכים להיות בוגרי תארים בתחומים הבאים: מהנדסים, בעלי תארים במדעי הטבע או הטכנולוגיה להם שנתיים של ניסיון מקצועי. לחילופין, יתקבלו טכנאים והנדסאים בתחומים האמורים בעלי 3 שנות ניסיון. הקורס רלוונטי גם למשפטנים בעלי רקע טכני. הניסיון המקצועי יכול להגיע מעבודות סטודנטיאליות.
הקורס מתמקד במקורות אפשריים לסכנה – סיכונים כלליים, מכניים, פיזיים, סיכוני אש ועוד. כמו גם נלמדים חוקים בתחום הבטיחות. לבסוף לומדים התלמידים כיצד לנהל את תהליכי העבודה בצורה נכונה כדי להגן על העובדים מפני פגיעות שונות.
על מנת לקבל את התעודה, יש להגיע לכל השיעורים, לעמוד בבחינת הגמר, והחשוב מכל – להגיש פרויקט באחד מהנושאים הנלמדים.

קורס נאמני בטיחות

קורס זה אינו דורש תואר ראשון כלל, ופתוח לקהל הרחב. הוא יכול להתאים בצורה טובה לבוגרי תואר במדעי החברה או הרוח. בשונה מקורס ממונה בטיחות, תוכנית הלימודים של קורס זה מתמקדת בפעולות מעשיות ויומיומיות יותר, שמטרתן להגן היטב על העובדים. הנושאים הנלמדים הם ארגונומיה, סידור משטחי עבודה, דרכי גישה לחלקים חיוניים ובטיחות מעברים. כמובן לתכני הקורס נכנסים גם נושאים כגון שימוש בציוד מגן אישי ואמצעים שמגנים מפני נפילה מגובה כמו גם נושאים נוספים. קורס זה קצר יחסית, ודורש הגעה לכל השיעורים ועמידה בבחינת הגמר.

חשיבותם של קורסים מקצועיים עבור בעלי תואר ראשון

השלב הקשה ביותר בקריירה הוא להתחיל אותה. כיום ישנם בוגרים רבים בכל התחומים הנלמדים באקדמיה, וכדי לבדל את עצמכם מבעלי תארים אחרים, אתם צריכים דבר מה נוסף – ניסיון מקצועי או ידע ייחודי נוסף. הקורסים שפורטו כאן נותנים לכם אפיק תעסוקתי ברור ונדר, שיכול להביא אתכם לעמדות מפתח בארגונים גדולים ומשמעותיים, והשכר בהתאם.
בהצלחה!

המאמר נכתב בחסות הנדסה בגובה – קורס מנהלי עבודה בבניין
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים