כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מניעת זיהום אוויר בדירה החדשה

ישנו מגוון רחב של מערכות סינון אוויר בשוק, ובמידה וקיבלתם את ההחלטה להתקין מערכת כזו בדירה החדשה שלכם כדאי להשקיע, המאמר הבא יכול לעזור לכם לפני ההחלטה להתקין מערכת סינון.

24/07/2016

איך חיים עם אוויר מזוהם?

איך חיים עם אוויר מזוהם?
אוויר, או יותר נכון החמצן שבו, הכרחי בשביל שנוכל לחיות. בלעדיו לא נוכל לנשום, החמצן הוא חלק משמעותי מהרבה פעולות בגופנו. עם זאת, חלקיקים וחומרים רבים אחרים שנמצאים באוויר, הרבה פחות טובים לנו ואף יכולים להיות מזיקים. לעיתים נוכל להבחין בזיהום, בין אם על ידי ריח רע או צבע מוזר, אבל ברוב המקרים אפילו לא נרגיש שהאוויר מזוהם ונמשיך לנשום רעלים. ניתן לפתור את הבעיה הזאת בתוך הבית באמצעות מערכות לסינון.

מעבר דירה הינו הזדמנות מצוינת להתקין מערכות סינון אוויר

עם כל הסכנות הטמונות בזיהום, כנראה שבדירכם הנוכחית לא תרצו להתקין מערכות סינון אוויר. זה תהליך שידרוש מכם שיפוץ וזמן. אבל אם אתם בדיוק בתהליך של מעבר דירה, שווה לנצל את ההזדמנות ולהתקין מערכות סינון בדירה. ישנם סוגים שונים של מערכות, פנימיות וחיצוניות, ושווה לבדוק איזו מערכת תהיה יעילה ביותר עבורכם. לאלו שלא מתכננים מעבר דירה בזמן הקרוב, ישנה אופציה להתקין מסנני אוויר בתוך מערכת המיזוג הקיימת שלכם, שיהיו פחות יעילים אך עדיפים מכלום.

כיצד מערכות לסינון אוויר פועלות?

ישנם סוגים רבים של מערכות, רובם מכילות פילטרים פנימיים וחיצוניים אשר אינם מאפשרים לחלקיקים בגדלים מסוימים ובהרכבים מסוימים לעבור דרכן. ישנם סוגים שונים של מסננים, מסננים ראשוניים המונעים כניסת אוויר מזוהם לתוך מערכת סינון האוויר ומערכת המיזוג הביתית, בתוך מערכת המיזוג יהיו מסננים נוספים אשר ימנעו מעבר חלקיקים שעברו את הסינון הראשוני לתוך החלל הדירה. במרבית המקרים ניתן ואף רצוי לנקות את המסננים אחת לתקופה בכדי לאפשר זרימה של אוויר נקי יותר לתוך הדירה.

סינון טבעי

ישנה דרך נוספת אך פחות יעילה לסנן את האוויר בדירתכם. צמחים הם מסנני אוויר טבעיים, הם קולטים פחמן דו חמצני במהלך תהליך פוטוסינתזה, ובמקומו משחררים חמצן. חשוב לדעת, כי במהלך שעות הלילה הצמחים אינם מבצעים פוטוסינתזה ולכן אינם קולטים פחמן דו חמצני ואינם משחררים חמצן. במקום, הם משחררים פחמן דו חמצני באותה כמות שהם משחררים במהלך היום, אבל מאחר ואין קליטה של פחמן דו חמצני בלילה הוא יישאר בחלל הדירה שלכם. בנוסף, ישנם הרבה חומרים מזיקים באוויר שאינם פחמן דו חמצני שאותם הצמחים אינם קולטים.

מדוע חשוב להשקיע במערכת טובה לסינון אוויר?

בסופו של דבר אתם תגורו בדירה ותנשמו את האוויר שבה. בטח שתרצו לדעת שהאוויר שאתם נושמים הוא נקי ככל שאפשר למניעת מחלות והשפעות לא רצויות. חשוב שאוויר יהיה ללא מזיקים היכולים להוביל לירידה משמעותית באיכות חייכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים