כרגע באתר
3
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מעבר דירה לדיור מוגן איכותי

כמעט חיים שלמים העבירו הורינו בביתם, הבית שבו גידלו, חינכו, השקיעו בנו והצמיחו שורשים. בית שמלא בהיסטוריה, זיכרונות, חוויות ורגשות.

27/07/2016

קבלת ההחלטה לעבור לדיור מוגן

קבלת ההחלטה לעבור לדיור מוגן
והנה הגיע הרגע שבו הורינו הופכים אט אט לפחות עצמאים, תלויים בנו לביצוע קשת רחבה של פעולות של היומיום כמו למשל להחליף נורה שנשרפה, הורדת התנור מהבוידם לחורף הקרב ושאר סיטואציות שנראות לנו הצעירים ככאלה אותן ניתן לבצע לבד ממש בקלות. בנוסף הגיע השלב שבו הורינו זקוקים ליותר ביקורי רופא ביצוע בדיקות רפואיות לעתים תכופות, שכן גופם נחלש והם כבר לא חשים כתמול שלשום. זה הרגע שבו עלינו לסייע להם בבחירת מקום ובמעבר דירה אל דיור מוגן איכותי או לפחות להעלות את הנושא על סדר היום.

כדאי לדעת על מעבר דירה לדיור מוגן איכותי

חשוב לזכור כי הפרידה מהבית ומהחפצים האישיים איננה דבר קל עבור ההורים שלנו לכן כדאי מאוד להשכיל ולעשות את התהליך כאשר הורינו עדיין חזקים ומרגישים בריאים באופן יחסי, כך ניתן לחפש את בית הדיור המוגן הטוב ביותר עבורם הן מבחינת ההווי החברתי, הן מבחינת המיקום והן בהיבט הנוחות ומילוי כל הצרכים הבסיסיים בהתאם לרמת החיים אליה התרגלו. מדובר בתהליך שלוקח זמן ולמרות הטוב והאור שהוא אמור להביא איתו, פעמים רבות יש לא מעט קשיים בדרך - פיזיים ורגשיים איתם עלינו להתמודד ביחד.

התחילו את התהליך מוקדם

חשוב לזכור כי מעבר דירה אל דיור מוגן איכותי לעתים שם אותנו ברשימות המתנה ארוכות ולכן שווה להתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם, לבצע סיורים בבתי הדיור אליהם הורינו מעוניינים לעבור ולאפשר להם להיות חלק מלא בתהליך הבחירה בלי לשפוט ובלי להתערב. נכון שניתן וכדאי להאיר את עיניהם בנקודות מסוימות ולהסביר מהם הדברים החשובים כמו למשל צוות רפואי, התפריט התזונתי, האבזור בדירתם החדשה ועוד - זאת בהתאם לאופי ולהיכרות שלכם עם הוריכם, אך כן חשוב שהבחירה של המקום החדש תהיה ממקום שלם ובטוח שכן תחושת ביטחון היא הדבר החשוב ביותר במעבר זה.

מעבר דירה לדיור מוגן - לאן מופנות פנינו?

לאחר תקופה של התאקלמות עדויות מראות כי אנשים שהגיעו לגיל השלישי והחליטו לעבור לדיור מוגן מרגישים הרבה יותר בטוחים בבסיס ובסביבה שלהם. אותם אנשים יודעים שיש להם על מי לסמוך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, שהם נמצאים בסביבה מחבקת, מאורגנת מה ששם אותם במקום לגמרי אחר. תחת קורת גג אחת ניתן סוף סוף ליהנות מקשת רחבה של פעילויות, טיולים, הרצאות, חוגים ולמקסם את כל היתרונות שמציע בית דיור מוגן איכותי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים