כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מניעת פריצות בדירות יוקרה בתל אביב

מגדלי מגורים הנוצצים ובהם דירות יוקרה נחשקות, שבעליהם השקיעו בהן ממיטב כספם, הם מסימני ההיכר של תל אביב. לצד זה, יש לעיר הגדולה גם מאפיין פחות מושך: סטטיסטיקת פריצות שעולה מדי שנה בקצב מהיר אף יותר מגידול האוכלוסין. איך אפשר לפתור את הבעיה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

31/07/2016
כל מנעולן בתל אביב יכול לאשר את הסטטיסטיקה – לפי כמות הפעמים שהוא נקרא להחליף צילינדר לאחר פריצה. כולנו מסוגלים לעצמנו את האי נעימות הכרוכה ב"ביקור פתע" של פורץ בבית. עצם המחשבה שאדם זר, עבריין במהותו, הסתובב בקן המשפחתי שלכם וחיטט בחפציכם מעוררת סלידה ושאת נפש. ביטוח תכולת דירה הוא בגדר חצי נחמה כי לחפצים רבים יש ערך סנטימנטלי.

ואם תשאלו איך להפחית את הסיכוי לפריצה תשמעו כנראה את העצות הבאות:

• "פרצה קוראת לגנב" - שיכול להיכנס לא רק דרך הדלת במיוחד לדירת קרקע. רצוי לדאוג לאבטחת כל הפתחים האחרים, כגון חלונות. בקומות הנמוכות רצוי אף להתקין רשתות. זה יסרבל את הפריצה וייתכן ויגרום ל"אורח" בלתי רצוי לוותר על מזימתו. כדאי גם לדאוג לגיזום העצים והצמחייה בסביבת החלונות כדי שמעשי הפורץ, שמנסה להדחק לחלון יהיו גלויים לשכנים.

• שינוי הרגלים - ובכלל זה וויתור על הרגל להשאיר את המפתחות לצד הכניסה לבית, במקומות "מסתור" כמו שטיח בכניסה. הרגל מגונה נוסף הוא יציאה "לחמש דקות" לקניות או כדי לזרוק את הזבל. הפורץ לא זקוק ליותר זמן כדי "להשאיל" את מפתחות הבית , הרכב או כל חפץ יקר וקטן.

• מעט חשאיות לא תפריע - אם אתם מתכוונים לצאת לטיול של חייכם, רצוי להשוויץ בו לאחר חזרתכם. גם ברשתות החברתיות. בזמן היעדרות ארוכה יחסית מהבית רצוי שמישהו ידאג לנקות את תיבת הדואר שלכם או לאסוף עיתונים, אם אתם מנויים ולטפל בכל סימני היעדרות אחרים.

• התקנת מערכת אזעקה ואמצעים טכניים אחרים - בשורה טובה למי שמחזיק בביתו בעלי חיים: כיום מערכות האבטחה יודעות להבדיל בין אדם לחיה.

מניעת פריצה – לא כל הדלתות פתוחות

כל העצות האלו הגיוניות ביותר, אבל אם אתם הבעלים המאושרים של דירת יוקרה בקומה גבוהה , ה"פרצה" העיקרית שמאפשרת להיכנס לדירה היא ... הדלת. בארגז הכלים של מנעולן בתל אביב יכולים להיות כמה דברים שימושיים למקרה זה.

הכלים איתם הוא משתמש

• צילינדר- זהו ה"לב" של כל מנעול, המנגנון שפותח למעשה את הדלת. מומלץ להחליף את הצילינדר אם קיים חשד שהמפתחות אבדו או, חלילה, נגנבו. יש לקחת בחשבון את העובדה שהצילינדר נשחק עם הזמן ויעילותו נפגע.

• מנעול רתק- מנעול, שבהתאם לשמו, מנעול מסוג זה מרתק את הדלת למשקוף והופך את הפריצה למסורבלת והעיקר – רעשנית. יתרון גדול למתגוררים בבית דירות. השכנים לא יוכלו להתעלם מהרעש.

• מנעול עליון הנקרא גם מנעול כספת - נעילה כפולה מהווה מכשול נוסף המסבך את "עבודת" הפורץ ויכול לגרום לא לוותר משיקולי חוסר כדאיות טהורים.

• המנעול הביומטרי – טכנולוגיה חדשה שיש בצידה יתרון אחד ברור – לא תוכלו לאבד או לשכוח את המפתח. גם גניבתו אינה אפשרית מסיבה פשוטה – המפתח הוא טביעת האצבע שלכם. חסרונות: המנעול "זוכר" כמות מוגבלת של טביעות אצבע וטשטוש טביעות האצבע עם הגיל מהווה בעיה עבור בני הגיל השלישי.

השקיעו בדלת איכותית

לסיכום : העצה הטובה שכל מנעולן בתל אביב יכול לתת לבעלי דירות היוקרה: השקעתם בבית – תשקיעו גם בדלת. זה ש"שומר הסף" הנאמן ביותר שלכם. קיים מגוון רחב של דלתות, העשויות מחומרים שונים ובעיצובים שונים. בחרו את הדלת שתיתן לכם את ההגנה המרבית ביותר ולא רק היפה או היקרה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים