כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בדק בית לקראת מעבר לדירת קבלן

רכשתם דירה או בית חדשים מקבלן? קודם כל – שיהיה בשעה טובה, כמובן. על מנת שתוכלו ליהנות מהרכישה של הנכס החדש שלכם, כדאי מאוד שתדאגו שיתבצע בדק בית שכולל איתור נזילות לדירה או לבית החדשים שלכם. מה זה בדיוק בדק בית ועל מה חשוב לשים דגש? הנה לפניכם כל המידע שיעזור לכם לעבור דירה בלב שקט.

01/08/2016

מהו בדק בית לפני מעבר לדירת קבלן?

מהו בדק בית לפני מעבר לדירת קבלן?
בדק בית – כשמו כן הוא – בדיקה יסודית של הנכס, לטובת איתור ליקוים, אם קיימים כאלה. אחרי הכול, האינטרס שלכם ושל הקבלן כאן הוא זהה – שתעברו לנכס תקין לגמרי ותוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן (מבלי לתבוע את הקבלן, כמובן). בדיקה כזאת צריכה להתבצע על ידי אנשי המקצוע הרלוונטיים לתחומים הנבדקים, בין אם מדובר בתחום של איתור נזילות, בתחום של מערכות החשמל, בתחום של שקיעת רצפה ובעוד לא מעט תחומים אחרים.

מה חשוב לבדוק במסגרת בדק הבית?

במסגרת הבדיקה היסודית חשוב לבדוק בעיקר את התחומים הבאים:

בדיקות במבנה

• בדיקת יציבות המבנה – חשוב מאוד לבדוק שהמבנה עומד על תילו בצורה יציבה, ושהוא ישרוד גם מצבים קשים כמו רעידות אדמה.
• איתור רצפות ששקעו – יש מקרים בהם הריצוף שוקע בגלל תנודות שונות של האדמה. לפני שאתם נכנסים אל הבית החדש חשוב מאוד לוודא שהרצפה ישרה, ושלא תמצאו את עצמכם באיזה יום בתוך בית שמזכיר את מגדל פיזה.

• איתור נזילות וסדקים בקירות – סדקים בקירות יכולים להיות תוצאה של רטיבות, אשר בדרך כלל נגרמת כתוצאה מנזילה בצנרת ו/או כתוצאה מליקוי במערכת האיטום. בכל מקרה כזה חשוב למצוא את מקור הנזילה ולטפל בה, שכן סדקים בקירות הם לא רק מפגע אסתטי, אלא גם מפגע שעלול לגרום להתפוררות של הקירות.

• בדיקת החיפוי החיצוני של המבנה – חשוב מאוד לבדוק שהחיפוי החיצוני של המבנה חזק ולא מתפורר, שכן התפוררות שלו יכולה גם לסכן את העוברים והשבים וגם לגרום לקירות שלכם להיות דקים יותר ויותר.

• בדיקת התריסים והחלונות – חשוב מאוד לוודא שכל החלונות והתריסים נפתחים ונסגרים כמו שצריך, על מנת שתוכלו להיות בטוחים בביתכם מבצרכם תמיד.

בדיקות בתשתית

• בדיקת תשתיות הביוב – במסגרת הבדיקה חשוב לוודא שמערכת הביוב פועלת בצורה תקינה, על מנת להפחית עד למינימום האפשרי את הסיכוי לכך שתתעוררו בוקר אחד ותגלו סתימה או הצפה.

• בדיקת תשתיות ומערכות החשמל – כשאתם עוברים לבית חדש אתם בוודאי רוצים להיות בטוחים שמערכת החשמל פועלת כסדרה ותאפשר לכם לחיות בבית שבו כל מכשירי החשמל עובדים וכמובן – גם כל גופי התאורה...

חשוב לוודא שנעשתה עבודה מקצועית

בדק בית חשוב לבצע לא רק שנה אחרי שמקבלים את המפתח מהקבלן, אלא גם ממש לפני שנכנסים אל הנכס החדש. על מנת לעשות את זה נכון יש ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בביצוע בדק בית, ולוודא שהיא עושה את הבדיקה בצורה יסודית. אם לאחר ביצוע איתור נזילות, בדיקת הריצוף וכל הבדיקות האחרות יתגלו ליקויים בנכס – חשוב שתפנו אל הקבלן ותדרשו שיתקן – לפני שאתם מזמינים את חברת ההובלה. היכנסו לבית רק כשאתם בטוחים שהכל בסדר וברגיל ימין, ואנחנו מקווים שלא יימצאו שום ליקויים באף בדק בית שלכם. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים