כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קניית בית פרטי מול קניית דירה בבניין מגורים

הרבה מאוד אנשים מתלבטים אם לרכוש בית פרטי או דירה. ההתלבטות מגיעה ברוב המקרים בגלל המחיר והשאלה מה בעצם יש בו, בבית הפרטי, שהופך אותו להרבה יותר עדיף מדירה שגם היא תהיה הבית הפרטי שלכם. אם גם אתם נמנים עם אלה ששואלים – הנה כל התשובות עבורכם.

07/08/2016
קניית דירה בישראל היא תהליך לא פשוט. יוקר המחייה וחוסר הדירות הפנויות מחייב את הרוכשים לבדוק היטב את שוק הדירות לפני ההחלטה. הדירה הראשונה שאנו קונים תהיה לרוב בעלת מספר חדרים קטן, בבניין מגורים ולא בבית פרטי משלנו. אם אתם נכללים בחתך האוכלוסייה שבאמצעותו סכום כסף רב יותר, כדאי שתשקלו את קנייתו של בית פרטי. מלבד הפרטיות תוכלו להנות משלל יתרונות נוספים. להלן היתרונות של בית פרטי.

הגודל כן קובע

בית פרטי הוא בדרך כלל יותר גדול מדירה. נכון שיש דירות גדולות, אבל בדרך כלל בתים שבנויים להיות פרטיים לגמרי, בלי שכנים ובלי קירות משותפים – בנויים על שטח הרבה יותר גדול. השטח הגדול מאפשר לחלק את הדירה לפי ראות עינינו. נוכל לבחור את גודל החדרים והאזורים המרכזיים בבית לפי הנוחות שלנו.

אין שכנים

כשאתם גרים בבית פרטי אין לכם שכנים שאתם צריכים להתחשב בהם, שגרים ממש מעליכם או תחתיכם. אמנם גם בית פרטי בארצנו בדרך כלל לא ממוקם במרחק של קילומטרים מהבתים השכנים ואם תעשו מסיבה בבית יכול להיות שכן תצטרכו לעדכן את מי שגר מימינכם ומשמאלכם, אבל ההרגשה היא שיש הרבה יותר פרטיות, ובחלק מהמקרים אפילו תוכלו להסתובב בחוץ ללא כל בושה – עם בגד ים.

אפשר לשפץ

כשאתם גרים בבית פרטי הרבה יותר קל להשיג אישורי הרחבה או שינוי של המבנה עצמו, כי הרי אין שכנים, וזה לא מפריע לאף אחד. כמובן שגם כשרוצים לבצע שיפוצים ושינויים משמעותיים בבית פרטי צריך לקבל היתר מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, אולם אין צורך להביא אישור שכל השכנים מסכימים לביצוע העבודה. מה גם שתוכלו לבצע שינויים קוסמטיים במראה הבית והחצר מבחוץ לפי הטעם האישי שלכם.

אפשר לבנות בריכה

אם אתם גרים בבית פרטי שיש לו שטח גדול בצמידות, אתם יכולים להקים בריכה בחצר שתשדרג לכם את איכות החיים. במקרה של הקמת בריכה, בחרו באופציה הטובה ביותר- בריכות פיברגלס. בריכות אלה הן חזקות ועמידות לאורך זמן וניתן לעצב בכל צורה וגודל רצויים בהתאם לגודל השטח הקיים ולהעדפות האישיות שלכם. בריכות פיברגלס הן הרבה יותר זולות מבריכות בטון, דבר שמאפשר כמעט לכל מי שגר בבית פרטי לרכוש אותן, והן ניתנות להתקנה עילית או תחתית – בהתאם לשטח עצמו ולהעדפותיכם. בריכות פיברגלס המיוצרות על ידי חברות מוכרות מגיעות עם אחריות מלאה לאורך זמן, ואין בכלל ספק שאם אתם אוהבים מים – בית פרטי עם בריכה יהיה עבורכם ההשקעה הטובה ביותר.

איכות חיים גבוהה יותר

כל היתרונות הללו הופכים את הרכישה של בית פרטי להרבה יותר משתלמת מרכישה של דירה, רכישה אשר תבטיח לכם איכות חיים ברמה הרבה יותר גבוהה. לפעמים אף כדאי להשקיע סכום כסף גבוה יותר ולקבל את כל היתרונות הנ"ל. כמובן שגם לרכישת דירה יש יתרונות כמו העובדה שאם נגמרו לכם הביצים או החלב במקרר בדרך כלל יש ממי לבקש עזרה, אבל אם אתם אוהבים את החיים הטובים – אין ספק שהרכישה המשתלמת ביותר היא בית פרטי עם בריכה. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים