כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם זה אפשרי להתקין סאונה בדירה החדשה?

האם אתם יכולים להתקין בעצמכם סאונה בדירה החדשה שלכם? האם זה אפשרי ליהנות מסאונה פרטית? מה זה דורש מאתנו? ועל מה כדאי לשים את הדגש כשבוחרים בסאונה כזו או אחרת? הנה כל הפרטים שכדאי לשים אליהם לב.

07/08/2016
רבים מאתנו מודעים ליתרונות של מתקני הסאונה השונים. אפשר שאתם אף הולכים באופן קבוע למכוני הספא למיניהם, ושם אתם נרגעים בתוך הסאונה היבשה או הרטובה לבחירתכם. בשנים האחרונות הטרנד של חדר סאונה בתוך הבית תופס תאוצה ברחבי ישראל. יותר ויותר בתי אב מתקינים ומתחזקים חדר כזה באופן פרטי בתוך הבית שלהם, אם מטעמי נוחות או מטעמי השקעה כלכלית.

הדרך שלכם לקראת ההתקנה

● מקום - לפני הכל, אתם צריכים לחשוב האם יש שטח מספיק בדירה החדשה שלכם לטובת התקנה של סאונה. יש כיום כמה סוגים שונים של סאונות, שבהתאם גם תופסות שטח שונה. הסוג הראשון הוא הסאונה שהיא חדר עצמאי ושלם. זה מתאים רק למי שעובר לדירה גדולה, כך שהוא ממש יכול לבצע הסבה לחדר שלם שישמש כסאונה. זה מקרה נדיר יותר, שלא הולם לרובנו. שתי האפשרויות האחרות הן הסאונה שהיא דמויית מקלחת והסאונה שהיא דמויית חבית. הסאונה שהיא מסוג מקלחת דומה לסאונות שאתם מכירים במרכזי הספא. היא תופסת פינה מסוימת לרוב מתוך חדר הרחצה. סאונת החבית לעומת זאת לא תופסת שום מקום - אך יש לקחת בחשבון שהיא תמיד מתאימה אך ורק לאדם אחד.

● אוורור במקום - אחד האתגרים בהתקנה של סאונה בדירה חדשה, הוא העניין של האוורור. כפי שאתם ידועים, מהסאונה יוצאים אדים, ולעתים גם יש לחות גבוהה במיוחד (תלוי כמובן בסוג הסאונה). יש לשים לב שאתם דואגים לפתרונות אוורור הולמים בחדר הרחצה שבו הסאונה מותקנת. מדוע? כי אחרת כל האדים והלחות עלולים לאורך זמן לפגוע בחדר הרחצה. זה נכון שחדר רחצה באופן כללי אמור לעמוד בתנאים של לחות, אבל רוב חדרי הרחצה בישראל לא מתוכננים כך שהם יתאימו להתקנה של סאונות, ולכן יש לבצע התאמות מיוחדות בנושא האוורור, ואולי גם לבחור חיפוי מיוד ואיכותי יותר לחדר הרחצה.


● הגנה מפני אש - אסור לשכוח כי סאונה משמעותה גם טמפרטורה גבוהה יותר, וטמפרטורה גבוהה - עלולה להביא לסיכון של דליקה. עליכם לבצע התאמות הולמות בדירה החדשה שלכם - כולל התקנה של גלאי אש ועשן, ורצוי גם לבצע התקנה של ספרינקלרים אוטומטיים, ולא להסתפק בהחזקה של מטף בבית.

החלום הזה בהחלט אפשרי

חשוב לנו לציין, שאמנם יש הרבה מאד דברים שחובה לקחת בחשבון כשאתם בוחרים סאונה לדירה החדשה שלכם, אך בכל זאת - זה כדי שאתם תוכלו להגשים את החלום שלכם! זה חלום שלגמרי אפשר להגשים, ואתם יכולים בסיום ההתקנה ליהנות מהסאונה המפנקת בכל שלב ביום שרק תרצו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים