כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 טיפים לשיקום דירה ישנה

קניית דירה היא תהליך יקר מאוד ודורש פעמים רבות לקיחת הלוואות. אנשים רבים מעדיפים לקנות דירה ישנה, שעולה פחות כסף ולהשקיע סכום מסוים על מנת לשקם ולשפץ אותה. תהליך השיקום מאפשר לרוכשים לעצב את הדירה לפי ראות עיניהם ולהוסיף את המגע האישי שלהם לתוך הדירה.

08/08/2016
דירות ישנות סובלות מבעיות רבות- בעיות בצנרת, בצבע הקירות, באטימות הגג ועוד, אשר יוצרות לנו נזילות, קילוף צבע, קושי בשליטה על הטמפרטורה בדירה ועוד. כאשר אנו מתגוררים בדירה ישנה, או כאשר אנו מתכננים לרכוש דירה ישנה, אנו לא חייבים להשלים עם המצב וחוסר הנוחות, וישנן כמה פעולות פשוטות שאנו יכולים לבצע בכדי להנעים את השהות שלנו בדירה. שיפוץ והחלפת תשתיות וחלקים ישדרגו את הדירה משמעותית.

החלפת הדלתות

דירות ישנות מתאפיינות במעברים צרים ביותר, וכן בדלתות פנימיות צרות. היום, כאשר אנו נוהגים לרהט את הבית בריהוט גדול יחסית, או מעוניינים בשיפור נוחות השימוש בבית וכמובן בדלתותיו, מומלץ להחליף במידת האפשר את דלתות החדרים. החלפה זו תספק לנו גם שיפור של תנאי המחייה בבית וגם תוכל לסייע לנו בשינוי העיצוב הפנימי שלו.

החלפת הצנרת

צנרת הבית, גם אם הייתה באיכות גבוהה ביותר כאשר הותקנה, נשחקת עם השנים, וככל שהזמן עובר אנו רואים יותר ויותר בעיות הנגרמות בגלל שחיקה זו. כאשר אנו עוברים להתגורר בדירה ישנה, כדאי לבצע בדיקה של הצנרת ולהחליף חלקים ממנה או את כולה לפי הצורך.

צביעת הקירות

צבע הקירות מתבלה גם הוא עם השנים, ובדירות ישנות אנו רואים קילוף של הצבע, היווצרות בועות סבון ושינוי בגוון הצבע בשל הזמן שעבר. צביעה מחדש של הדירה תיצור מראה נעים, חדש ונקי, וכן הינה הזדמנות להחליף את צבעם הנוכחי של הקירות בצבע עדכני המתאים יותר לטעמנו האישי.

איטום גגות

איטום גגות חשוב למניעת נזילות וכן לשליטה על טמפרטורת הבית על ידי יצירת בידוד. איטום גגות מאבד גם הוא מיעילותו עם השנים, וחשוב לבצע חידוש של האיטום בדירות ישנות. כיום ישנן דרכים רבות לביצוע האיטום בצורה יעילה ואיכותית, ובדירות ישנות כדאי לשקול גם החלפת סוג האיטום בדירה בשיטה מודרנית ויעילה יותר.

החלפת פחת הזרם

פחת הזרם הינו רכיב במערכת החשמל הביתית אשר מנתק את החשמל בבית במקרים של עומס רב על קווי החשמל, סכנת התחשמלות, חשיפה לרטיבות ועוד. רכיב זה, אשר הינו חשוב ביותר לשמירה על בטיחותנו ועל תקינות מערכת החשמל, נשחק גם הוא עם השנים, ויש לבדוק את תקינותו אחת לחודש, כאשר אחת לכמה שנים יש להחליפו.

עשו שימוש באנשי מקצוע והוסיפו את הפן האישי שלכם

איטום גגות, טיפול במערכת החשמל והצנרת ושיפוץ חלקים שונים בבית מאפשרים לנו להימנע מהבעיות השונות הנפוצות בדירות ישנות, כך שהמגורים בדירה יהיו לנו נעימים יותר ונוחים יותר. זכרו שלפעמים עבודות אלו דורשות עזרה של אנשי מקצוע המומחים בעבודת השיפוץ והתיקון. אל תנסו לעשות לבד דברים שעלולים להוות סכנה עבורכם. אם בכל זאת אתם רוצים שהדירה תתאים לאישיות שלכם- תוכלו לעשות זאת באמצעות הרהיטים והאביזרים שתוסיפו לה. לפעמים רק החלפת העיצוב של הדירה משנה אותה פי כמה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים