כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חשיבותו של טופס 4 לפני בניית בניין חדש

קבלנים ואדריכלים הניגשים לבניית בניין בית חדש חייבים לקבל אישורי כניסה מהרשויות הרלוונטיות. לפני האישורים הללו אין אפשרות לאכלס דיירים בתוך הבניין. אחד מהאישורים הוא טופס 4. במאמר שלפניכם נסביר בדיוק מהו.

08/08/2016
במידה ואנו מעוניינים לחבר את הבניין שלנו בשלב מסוים לתשתיות המים, החשמל והטלפון הציבוריות, אנו זקוקים לטופס 4. טופס זה, אשר ממולא לאחר הקמת הבניין, והוא קובע כי הבניין בטוח וראוי למגורים, אולם בכדי לקבלו בסוף התהליך, חשוב לדעת כיצד להתכונן להוצאתו עוד בטרם אנו בונים את הבניין. אז מהי חשיבותו של טופס 4 בטרם בניית בניין חדש?

הכנת התשתיות

טופס 4 בודק גורמים רבים אשר יחד הופכים את הבניין לראוי למגורים. בטרם אנו מתחילים את בניית הבניין, חשוב שנכיר את הגורמים הנבדקים בעת מילוי וחתימה על טופס זה, בכדי שנדע לשים דגש על הקמתם בעת התהליך. הגורמים הנבדקים הינם חוזק המבנה, אטימות הממ"ד והחיבורים לתשתיות החשמל, הטלפון, המים והגז אשר צריכים לקבל גם אישור מהחברות השונות המספקות אותם. כמו כן, ייבדק פינוי פסולת הבנייה מהבניין בטרם יחתום מהנדס ברשות המקומית על טופס 4, ולכן עלינו לדאוג לפינוי הפסולת בטרם הוא יגיע לבדיקה. תקלה באחד הגורמים הנבדקים עלולה להוביל לדחיית הוצאתו, וכן לביצוע תיקונים רחבי היקפים בבניין, ולכן חשוב להכירם בטרם תחילת הבנייה ולוודא כי הקמתם מבוצעת כראוי.

סדר פעולות

כאשר אנו קובעים סדר פעולות לבניית הבניין, חשוב שניקח בחשבון את טופס 4, כאשר מכתיב את קצב הכניסה אליו. בעוד טופס זה בודק גורמים רבים בנוגע לכשירות הבניין להכלת אנשים, ישנם גורמים נוספים אשר הוא אינו בודק כגון ריצוף, התקנת חלונות, התקנת מטבחים, חיבור לרשת האינטרנט או הטלוויזיה ועוד. כאשר אנו מקימים בניין ומעוניינים בכניסה אליו בהקדם האפשרי, חשוב שנתאים את סדר פעולות הבנייה שלנו לטופס, כך שנוכל לסיים כמה שיותר מוקדם את התהליכים הדרושים לשם הוצאתו, ולהשלים בזמן הטיפול בו את שאר הבנייה הנחוצה לנו לשם השלמת הבניין ותחילת השימוש בו.

תכנון הלו"ז

הקמת בניין מחייבת אותנו בכתיבת לו"ז, לפיו יעבדו הקבלנים ובעלי המקצוע השונים המעורבים בהקמתו של הבניין. כאמור, טופס 4 קובע מתי הבניין ראוי למגורים או לשימוש אדם, ובמידה ואין לנו אישור זה לא נוכל לאכלס את הבניין, ולכן חשוב ביותר לטפל קודם בגורמים הנבדקים לפני הוצאתו. כאשר אנו כותבים לו"ז להקמת הבניין, נקפיד לתת קדימות לבניין הפרטים המשפיעים על קבלת טופס זה, כך שנוכל לטפל בדברים החשובים קודם ובדברים הפחות חשובים בשלב מאוחר יותר.

למרות שטופס 4 ניתן רק לקראת סוף הבנייה, יש לו השפעה רבה גם על תחילתה

ניתן לראות כי טופס 4 משפיע עלינו רבות כבר בתחילת הבנייה, ועוד בשלב תכנונה, ולכן חשוב שנדע מה הוא בודק וכיצד להתכונן לבדיקות הנדרשות לשם הוצאתו בכדי שנוכל לתכנן את הבנייה בצורה הטובה ביותר אשר תפיק לנו את קבלתו ואת הכניסה לבניין במהירות האפשרית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים