כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חשיבות החלפת צילינדר בדירה חדשה

כאשר אנו עוברים לדירה חדשה, ישנן כמה פעולות אשר חשוב ביותר שנבצע בהקדם כאשר אחד מהם קשור להחלפת צילינדר.

08/08/2016

החלפת צילינדר בדירה חדשה

החלפת צילינדר בדירה חדשה
מעבר לדירה חדשה עלול להיות מלא בהתרחשויות, ומחייב אותנו לבצע פעולות רבות בכדי לוודא את הצלחת המעבר והנאתנו מהשהייה בדירה החדשה. אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עם המעבר לדירה הינו כמובן החלפת הצילינדר. אז מה כדאי לדעת על החלפת צילינדר ומדוע חשוב לעשות זאת בדירה חדשה?

מה זה צילינדר

צילינדר הינו בעצם חלק ממנגנון הנעילה של הדלת, כאשר הוא זה המושפע מהכנסת המפתח למנעול ובעצם מאפשר לנו לנעול ולפתוח את הדלת. לכל צילינדר מפתח ייחודי אשר יכול לפתוח רק אותו על ידי השלמת המערכת הפנימית שלו, כך שניתן יהיה לסובב את המנעול ולגרום לכניסת או יציאת לשונית המנעול ממשקוף הדלת. כאשר מדברים על החלפת מנעולים, הכוונה הינה בעצם החלפת הצילינדר, כך שניתן יהיה לנעול ולפתוח את הדלת בעזרת מפתח חדש.

כיצד מתבצעת החלפת צילינדר

החלפת צילינדר הינה פשוטה יחסית, ואינה דורשת שינוי כלשהו במבנה הדלת, אולם היא תלויה בסוג הדלת. בדלתות פשוטות, כל שיש לעשות בכדי להחליף את צילינדר הדלת ולבצע החלפת מנעולים הוא לפתוח את שני הברגים המחזיקים את ידית הדלת והצילינדר במקום, להוציא את הצילינדר הישן, להכניס את החדש ולהחזיר את הידית והברגים. למרות האמור, דלתות בעלות מנגנוני נעילה מורכבים יותר, כגון דלתות כניסה לבית, לעיתים דורשות הוצאת חלקים נוספים לשם החלפת מנעולים ובמקרים אלו כדאי להיעזר בבעל מקצוע.

מדוע עלינו לבצע החלפת מנעולים בדירה חדשה

כאשר אנו נכנסים לדירה חדשה, אנו לא יודעים בוודאות למי יש עוד את המפתח של המנעול הנוכחי שלה- לדיירים הקודמים, לשכנים, לקבלן ממנו רכשנו את הדירה וכדומה. בכדי לשמור על בטיחותנו ובטיחות ביתנו, חשוב לבצע החלפת מנעולים עם כניסתנו לדירה בכדי לוודא כי רק לנו יש מפתח עדכני לבית. את ההחלפה כדאי לבצע במהירות האפשרית ורצוי לבצעה כבר ביום המעבר, כך שנוכל לוודא כי מהרגע שבו העברנו את חפצינו לדירה, רק אנו בעלי מפתח אשר יכול לפתוח את דלתות הבית.

אילו מנעולים נחליף בדירה חדשה

אין צורך בהחלפת מנעולים בכל דלתות הבית, ועלינו להחליף את המנעולים רק בדלתות אליהן יש גישה מבחוץ. דלתות כניסה, מרפסות או חצרות אחוריות הינן הדלתות בהן נקפיד על החלפת מנעולים, כאשר לדלתות בתוך הבית ניתן להשאיר את המנעולים הקודמים שלהם היות וגם אין אליהן גישה מחוץ לבית וגם לרוב לא משכפלים את מפתחות הדלתות האלו.

חשוב ביותר לבצע החלפת מנעולים בהקדם כאשר אנו עוברים לדירה חדשה

קל ופשוט לבצע החלפת מנעולים, וחשוב לעשות זאת בהקדם כאשר אנו עוברים לדירה חדשה בכדי להבטיח את בטיחותנו בה ולמנוע מצב בו לאדם זר יש מפתח לביתנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים