כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם לשכור דירה בכל מחיר?

שוק הנדל"ן בארץ הופך להיות קשה יותר משנה לשנה, כאשר אנשים רבים מתקשים למצוא לא רק דירה טובה לקנייה, אלא גם דירה להשכרה. אנשים פתאום מוצאים עצמם מתפשרים על יותר ויותר דברים, כגון מיקום הדירה, מעלית בבניין ועוד. אך האם כדאי להתפשר על הביטחון שלכם? האם כדאי לשכור דירה ללא סורגים?

30/01/2013

היכן חשוב להתקין סורגים?

היכן חשוב להתקין סורגים?
שימו לב שכל האתרים לחיפוש דירה מספקים לכם אינדיקציה לקיומם או לאי קיומם של סורגים בחלונות כבר במיון הראשוני של המודעות. חשוב במיוחד לשים לב לנתון זה כשמדובר על קומה ראשונה או אחרונה, שכן קל יחסית לפרוץ לדירות הקרובות לקרקע או כאלו שניתן להיכנס אליהן דרך הגג. בקומות הביניים הסבירות לפריצה יורדת משמעותית, ולכן ניתן להתפשר על סורגים.
יש לזכור שהסורגים לא רק מונעים פריצות, אלא גם מונעים נפילות, ולכן אם יש לכם ילדים קטנים שעלולים להגיע לחלון, אתם זקוקים לסורגים, ולא משנה באיזו קומה אתם גרים.

האם באזור טוב אפשר לוותר על סורגים?

אנשים רבים מוכנים להתפשר על סורגים אם הדירה ממוקמת באזור טוב. אכן, מתרחשות יותר פריצות בשכונות עם שם בעייתי, אך שכונות מבוססות מושכות דווקא את הגנבים המקצועיים, ודירה שלא מוגנת בסורגים היא טרף קל בשביל אותם מקצוענים מפוקפקים. מסיבה זו, אסור לוותר על סורגים, גם אם הדירה ממוקמת בשכונה הטובה ביותר של העיר.

האם אפשר לחייב את בעל הדירה להתקין סורגים?

בעל הדירה מחויב להעמיד לרשותו של השוכר דירה שבה יש את כל הדרוש לחיים תקינים – מערכת חשמל תקינה, מערכת ביוב ללא בעיות, כלים סניטריים ועוד. סורגים אינם משפיעים על היכולת של המשפחה לקיים רמת חיים בסיסית בדירה, ולכן החוק לא יחייב את בעל הדירה בהתקנה של סורגים. הבעיה הופכת להיות חמורה יותר לאור העובדה שהשוק שיך למשכירים ולא לשוכרים... ולכן, אם לא תרצו לשכור את הדירה בשל העדר סורגים, יהיו עוד מספיק אנשים שירצו לקבל את הדירה גם ללא המתקנים הללו. עם זאת, במקרים בהם בעל הדירה אינו מצליח להשכיר את הדירה בשל העדר סורגים או במצבים בהם הוא מעוניין לשמור עליכם כי אתם שוכרים טובים, הוא יסכים להתקין סורגים. במרבית המקרים בעלי הבית לא באים לקראת השוכרים בנושא הזה, וישנם אף אנשים שבוחרים להתקין סורגים על חשבונם בדירה השכורה.
חלון שאינו מוגן בסורג מזמין גנבים וחושף את דיירי הבית לפריצות. חשוב להימנע מהשכרה של דירה ללא סורגים בקומה הראשונה או האחרונה למען הביטחון שלכם, ובמיוחד אם מדובר בדירה שלא ממוקמת באזור טוב. אם אתם מצפים מבעל הדירה להתקין סורגים בהמשך, חשוב שתסגרו את הנושא הזה בחוזה השכירות.

נכתב באדיבות סורג הבטחון
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים