כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

היתרונות של אזרחות פולנית ללימודים בחו"ל

אזרחות פולנית יכולה להשפיע עליכם בלימודים בחול

11/08/2016
אם אתם חושבים ללמוד בחו"ל ויש לכם סבתא או אמא פולניה (אבל פולניה באמת, לא רק באופי) – יכול מאוד להיות שהמוצא שלהן יכול לעזור לכן לקבלת אזרחות פולנית, ובאופן עקיף – למימון הלימודים. למה אנחנו מתכוונים? המשיכו לקרוא ותקבלו את כל הפרטים.

דלת לעולם הגדול

דלת לעולם הגדול
הרבה מאוד ישראלים רוצים ללמוד בחו"ל – וזה לא סוד. הלימודים בחו"ל הרבה פעמים יסודיים יותר, התואר שמקבלים שם יכול, בדרך כלל, לפתוח הרבה יותר דלתות, הם בדרך כלל פחות יקרים וחוץ מזה – שאין ספק שזאת חוויה לגור במשך תקופה מסוימת במחוזות אחרים. אם גם אתם חושבים על העניין ורוצים לבדוק את האפשרות שלכם ללמוד בחו"ל, בררו קודם אם אתם צאצאים של הורה, סב או סבתא שנולדו בפולין.

איך קשורה פולין ללימודים שלכם?

אם אתם פולניים אסליים, היינו – דור שני או שלישי לאזרחי פולין כדת וכדין, יכול מאוד להיות שגם אתם זכאים לקבל אזרחות פולנית. כשיש ברשותכם אזרחות כזאת, הרי שאתם יכולים להסתובב חופשי בין מדינות אירופה החברות באיחוד האירופי, מה שמאפשר לכם ללמוד שם וגם לעבוד – אם אתם רק רוצים. אבל – זה לא נגמר כאן. מכיוון שפולין, כמו גם הרבה מאוד ממדינות אירופה החברות באיחוד האירופאי, מממנת לאזרחיה חלק גדול מעלות הלימודים, הרי שגם אתם, כאזרחים, ברוב המקרים זכאים בדיוק, אבל בדיוק – לאותם התנאים.
משמעות הדבר היא, שאם אתם רוצים ליהנות מכל היתרונות של אזרח אירופאי, לרבות קבלת סיוע כלכלי במימון עלויות המגורים והלימודים – כדאי מאוד שתבררו אם יש לכם שורשים בפולין.

איך מוציאים אזרחות פולנית?

אם גיליתם שאמא / אבא / סבא / סבתא שלכם הם ילידי פולין, אתם בהחלט יכולים להתחיל לברר אם אתם אכן זכאים. ראשית יש לוודא שהם אכן נולדו שם ושיש מסמכים שמוכיחים זאת, ואחר כך צריך לבדוק אם הם לא נופלים בקטגוריות שמגבילות את נשיאת האזרחות. אם האב / סב / אם / סבתא עלו ארצה אחרי 1951 המצב פשוט יותר כי רוב הסיכויים שהם אכן אזרחים, אבל אם הם עזבו קודם – צריך לבדוק את הנושא לעומק. בכל מקרה, גם אם הם עזבו לפני 1951 יש מקרים בהם עורכי דין יכולים לעקוף את החוק היבש ולהצליח להשיג עבורם אזרחות פולנית.
אם מתברר שאתם אכן זכאים להגיש בקשה לקבלת אזרחות פולנית, צריך לאגד את כל המסמכים הנדרשים ולהגיש אותם אל האיש הנכון בשגרירות פולין. ההמתנה יכולה לקחת לא מעט זמן, בין כמה חודשים לשנה, אבל אין ספק שאם בסופו של דבר התשובה חיובית – ההמתנה שווה גם שווה.
אם קיבלתם אישור לקבלת אזרחות פולנית תצטרכו לגשת לשגרירות עם כל המסמכים ולהמתין לקבלת דרכון פולני. ברגע שתקבלו את הדרכון אתם אזרחים פולניים לכל דבר, ובאפשרותכם ליהנות מכל היתרונות שרק אפשר. מאחלים לכם לימודים פוריים ומועילים, לא משנה אם זה בארץ, בספרד או בפולין .
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים