כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השפעת מיקום הדירה על הערך שלה

ישנן מבחר אפשרויות רב מאוד לבחירת מיקום הדירה. הבחירה מתאפיינת בהחלטה על מספר קטגוריות שהינן חשובות לבעלי הדירה העתידיים והיכן יוכלו למצוא מענה משתלם על כל או לפחות רוב הקטגוריות. ערך הדירה הינו חלק משמעותי בבחירה של כל דייר עתידי.

14/08/2016
הבחירה כוללת קריטריונים רבים הנוגעים למבנה, למיקום גיאוגרפי וקרבה למרכז הארץ, מיקום טופוגרפי, קרבה למקומות בילוי, למוסדות חינוך ולמוסדות תרבות. שיקולים נוספים באים בדמות בחירת שכונה איכותית, חדשה או ישנה, בעלת מוניטין גבוה או נמוך ומחיר נדל''ני של השטחים הסובבים. כל אלו משפיעים על החלטת הדיירים העתידיים אם לרכוש את הדירה אך בעיקר הם משפיעים בקשר ישיר וחד לערך הכספי של הדירה.

מהם הקריטריונים המרכזיים לערכים שונים במחירי הדירות לפי מיקומן?

ישנן דרישות רבות לדיירים בחיפוש דירה, כמו גודל, נוף, גובה, מרחק ממקומות אטרקטיביים, קרבה למקומות רועשים, לבתי קברות ונוף למצבות, אופציות לשיפור איכות המגורים בדמות מעלית או אפשרויות חניה נוחות. כל אלו משפיעים על המחיר.

השפעה מזערית על ערך הדירה

המצאות בית כנסת בבניין, ברוב הערים יוריד באחוזים מעטים את ערך הדירה, בבני ברק וירושלים אפילו לא יוריד כלל. אנטנה על גג הבניין, למרות הקרינה החריגה בהמצאות אנטנה סלולרית, הקרבה של בניין ליד תוריד את ערך הדירה בהרבה לעומת המצאות האנטנה בגג של בניין מגורים בו הקרינה בקושי משפיעה. השפעה נוספת היא קומת הדירה בבניין, במקרים בהם הנוף ירוק וטבעי יעלה מחיר הדירה ככל שנעלה בקומות כי ככה ניתן לראותו טוב יותר. גם כאשר קרוב לבניין ישנם גני ילדים או בתי ספר הקומות הגבוהות יעלו יותר כי הם יסבלו פחות מהרעש.

השפעה ניכרת על מחיר הדירה

השפעה כזו תבוא בעיקר כאשר הפנים של הדירה פונים לכיוון בית קברות. כאשר מצבות נמצאות בנוף הנראה לעין מהדירה יורד ערך הדירה בצד זה של הבניין בלפחות עשרים וחמישה אחוזים. מצבות ובתי עלמין בכלל מפחיתים במידה משמעותית כל כך את מחיר הדירה, אולי מדובר בקריטריון המשפיע ביותר על שווי הדירה. לעומת זאת ערך הדירה לא ירד אפילו בכלל בצד שאינו משקיף למצבות באותו הבניין. השפעה ניכרת נוספת היא בדמות כבישים סואנים, מבחינת הרעש בעיקר כאשר אין גדר מסננת רעש ובכלל בקומות התחתונות יהיה המחיר נמוך משמעותית מאוד. גם כאשר מדובר בכביש עמוס ופקוק יהיה מאפיין זיהום האוויר בגלל המכוניות לטיעון מרכזי בהורדת המחיר ועלות הדירות בכל הבניין ובפרט בצד הפונה לכביש הסואן.

שיקולי הבחירה

כל אדם בוחר את השיקולים החיוניים לו לחיי שלווה ונוחות בדירה אותה ירכוש, וההתלבטות של תקציב ומיקום הינם שני קריטריונים התלויים אחד בשני ומושפעים אחד מהשני מאז ומתמיד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים