כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי גרפיקה ועיצוב לדפוס

סטודנטים שרוצים לפתח קריירה כשכירים או עצמאיים בתחום הדפוס יכולים לרכוש השכלה במסלולי לימודי גרפיקה ועיצוב.

17/08/2016
לימודי גרפיקה ודפוס מתאימים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים והם מועברים במסגרות מוסדות השכלה שונים בארץ. מטרת הלימודים היא להכשיר את הגרפיקאי להתמודד עם הדרישות העולות מהשטח ולבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

אלו למשל העבודות השונות שגרפיקאי לדפוס חייב להכיר:

א. עיצובים דיגיטליים – השימוש בכלים דיגיטליים הוא כיום חלק בלתי נפרד מעבודתו של הגרפיקאי. כל גרפיקאי חייב לדעת איך לבצע עיצובים דיגיטליים עבור לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. העיצובים דורשים שימוש בתוכנות מחשב מתוחכמות ובאלמנטים מודרניים.

ב. אינפוגרפיקה – מוצרי דפוס שונים עוברים תהליך של עיצוב אינפוגרפיקה. זהו עיצוב של תרשימים, איורים ותמונות במטרה להעביר כמויות גדולות של מידע בצורה ויזואלית וקלה להבנה. לימודי גרפיקה ועיצוב מאפשרים לסטודנט להשתלב בבתי דפוס ולהציע שירותי אינפוגרפיקה מורכבים.

ג. עיצוב ברכונים – יש בתי דפוס שמתמחים בעיצוב ברכונים. כאן השאיפה של הגרפיקאי היא להביא לידי ביטוי את הידע שלו בתוך ברכונים יחסית קטנים, שאותם ניתן לחלק לאחר מכן בבתי כנסת, באירועים, במוסדות ציבוריים, בבתי ספר ועוד. סטודנט צעיר גם יכול להתרשם מדגמים קיימים באתרים קיימים כדי לקבל השראה מסוגי ברכונים באתר ברכונים לי למשל ולשאוב רעיונות מהעיצובים הקיימים.

ד. הפקות דפוס מיוחדות – הדפסת לוחות שנה, מודעות, פליירים, כרזות וקטלוגים מתבצעת רק לאחר שגרפיקאי מוסמך מעצב את העיצוב. מהבחינה הזו יש הבדל משמעותי בין לימודי גרפיקה ועיצוב לדפוס לבין לימודי גרפיקה רגילים. לימודי גרפיקה ועיצוב לדפוס מחייבים ידע מעשי ויכולת לתרגם רעיון מופשט למוצר מוגמר.

איך בוחרים גרפיקאי להפקות דפוס?

לימודי גרפיקה ועיצוב לדפוס מעניקים לאנשי מקצוע יתרון על פני נותני שירות אחרים. מצד שני, הלקוחות לא מסתפקים רק בהכשרה כדי לבחור בית דפוס. הם בודקים את הותק, הניסיון והמחירים וגם מקפידים לקבל המלצות מאנשים אחרים.

מי שרוצה לבלוט בתחום הדפוס חייב להעסיק גרפיקאים מוכרים. מעבר לכך, סטודנטים בתחילת דרכם חייבים לנצל את היתרונות של לימודי גרפיקה ועיצוב לדפוס וכך להשתלב במגוון תפקידים רחב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים