כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מקלחון או אמבטיה - זו השאלה

אתם עומדים לשפץ את חדר האמבטיה שלכם, ומתלבטים מה עדיף, מקלחון או אמבטיה? למעשה לכל אחד מהמתקנים הללו יש את היתרונות והחסרונות שלו, וחשוב להיות מודעים לשני הצדדים של המטבע לפני שבוחרים במוצר זה או אחר.

30/01/2013

עיצוב חדר רחצה למשפחות עם ילדים

אם יש לכם ילדים קטנים, אז הבחירה הטבעית שלכם היא אמבטיה. ילדים קטנים אוהבים את האמבטיה שלהם בערב, כמו כן אמבטיה בטיחותית יותר ממקלחת משום שקל יותר למנוע נפילות. מעבר לזאת, ילדים שבילו רבע שעה באמבטיה יוצאים ממנה נקיים בהחלט, ללא כל החול והלכלוך שלבטח צברו במהלך כל היום. אם האמבטיה שלכם משמשת בעיקר את הילדים, כדאי לבחור במתקן קטן עד כמה שניתן כדי למנוע בזבוז מיותר של מים.

עיצוב חדר רחצה למשפחה עם מבוגרים

על פי רוב, אנשים מסתפקים במקלחת יומית קצרה, ולא ממלאים לעצמם אמבטיה, ולכן אין סיבה להחזיק את המתקן הגדול הזה באמבטיה. במקומו כדאי להעדיף את המקלחון, שתופס הרבה פחות מקום, והוא גם שימושי יותר לצרכים היומיומיים. המקלחון מאפשר להגדיל את המראה של האמבטיה בכך שהדלתות שלו יכולות להתקפל פנימה כשהמקלחון אינו נמצא בשימוש, כך שמתקן זה יתאים במיוחד לאמבטיות קטנות. אם המשפחה שלכם מורכבת מאנשים מבוגרים, שמעדיפים מקלחת על פני אמבטיה, מקלחון הוא הבחירה הטבעית עבורכם.

שמירה על הניקיון בחדר המקלחת

שמירה על הניקיון בחדר המקלחתחיסרון בולט של המקלחון נעוץ בכך שהוא נמצא בגובה הרצפה, ולכן המים מגיעים בקלות לרצפת חדר הרחצה כך שיש לנגב את הרצפה בחדר אחרי כל מקלחת. מעבר לזאת, סתימה בביוב עלולה לגרום להצפה קטנה בבית בכל מקלחת, משום שהמים שלא יורדים לביוב מתפשטים בכל הבית. לבעיה זו יש כמה פתרונות. בראש ובראשונה, ניתן להתקין מתקן מיוחד על רצפת המקלחון, שמטרתו למנוע את הגעת המים לרצפה. מעבר לזאת, חשוב לשמור על מערכת הביוב תקינה, ולפתור כל סתימה במהירות. במילים אחרות, בעיה זו לא צריכה לעצור אתכם מפני רכישת מקלחון, אך חשוב להיות מודעים לבעיה ולדרכי הפתרון שלה.

גודל של חדר האמבטיה

כמובן שלגודלו של חדר הרחצה יש השפעה חשובה על הבחירה שבין אמבטיה למקלחון. כאמור, מקלחון תופס פחות מקום מאשר אמבטיה, ולכן הוא מתאים במיוחד לעיצוב של חדרים קטנים. עם זאת, במידה ויש לכם אמבטיה גדולה במיוחד, שאין לכם במה למלא אותה, ואם תוסיפו אליה מקלחון היא תיראה ריקה, אז כדאי לפנות לכיוון של אמבטיה. לחילופין, ניתן לפנות גם לכיוון של מקלחון עגול, שתופס הרבה מקום.
הבחירה בין מקלחון לאמבטיה הינה שילוב בין הצורך לבין גודל החדר. ככלל, מקלחון תופס פחות מקום ומתאים למשפחות ללא ילדים קטנים. לעומת זאת, אמבטיה הינה אביזר חובה לחדרי רחצה המשמשים ילדים. בבחירה בין מקלחון לאמבטיה חשוב להיות מודעים ליתרונות ולחסרונות של כל אחד מהמוצרים הללו.

המאמר באדיבות זגגים בשירות מהיר

אודות כותב המאמר
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים