כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תיקון ליקויים בדיור הציבורי

דיור ציבורי הינו פתרון נהדר לאנשים רבים אשר מתקשים בשכירת או רכישת דירה, וזקוקים לסיוע מהמדינה בכדי למצוא פתרון דיור הולם אשר יאפשר להם לחיות בנוחות ובכבוד. אך לעיתים אנו נתקלים בבעיות שונות אשר מפריעות לשגרה היום יום ולאיכות חיינו.

25/08/2016

תיקון ליקויים

תיקון ליקויים
לא פעם אנו נתקלים בליקויים בדירות אותן רכשנו שמשפיעות עלינו לחיות את חיינו כראוי, ולכן עלינו לתקן את אותם ליקויים כדי להנות מהמגורים בדירה.
תיקון ליקויים בדיור הציבורי מתבצע בצורה שונה מאשר בדיור פרטי, ומערב מספר גורמים בביצועו, כאשר עלינו לעבוד עמם בשיתוף פעולה.

חברה מאכלסת

חברה מאכלסת הינה החברה שהופקדה על ידי משרד הבינוי לבניית דירות ציבוריות, והיא זאת שאחראית לתקינות הדירות. כאשר אנו נתקלים בליקויים בדירה אשר דורשים תיקון- דוד שמש, צנרת, חשמל ועוד, עלינו לפנות לחברה המאכלסת, אשר הינה אחראית לתיקון הליקויים בדירה תחת הגבלות מסוימות.

מחיר התיקון

למרות שהחברה המאכלסת הינה זאת אשר אחראית על תיקון הליקויים בדירה, הדייר אינו פתור מתשלום השתתפות. גובה ההשתתפות בה מחויב הדייר נקבע לפי מעמדו בדירה- אדם המקבל קצבה מביטוח לאומי ישתתף רק בחמישה אחוזים מעלות התיקון. אדם השוכר דירה במסלול שכר דירה חופשי ישלם 25 אחוזים מעלות התיקון, מלבד התקנת דוד שמש שעבורה ישלם רק עשרה אחוזים, וכל יתר הדיירים ישתתפו בעשרה אחוזים מעלות התיקון.

זמן התיקון

למרות שדיירי הבית אינם אלו אשאר אחראים על תיקון הליקויים, הם ללא ספק אלו אשר סובלים מהם, ולכן על החברה המאכלסת הגבלות בנוגע לזמן הטיפול בבעיה אשר נועדו להבטיח טיפול מהיר בה אשר יצמצם את הזמן בו צריכים הדיירים להתמודד עמה. על החברה להשיב לפניה על התיקון תוך 30 ימים, כאשר סיום הטיפול בבעיה צריך להתבצע לא יאוחר מ60 ימים. כמו כן, יש לטפל בבעיה בזמן סביר, ולכן בעיות כגון דוד שמש תקול, חשמל שאינו פועל, נזילה חמורה בצנרת וכדומה יטופלו במהירות.

התיקונים המתבצעים

החברה המאכלסת אינה מטפלת בליקויים אשר נגרמו במזיד, או בבעיות אשר אינן מפריעות לשגרת החיים בבית כגון הימצאות דוד חשמל במקום דוד שמש, אולם החברה מטפלת בבעיות מבניות רבות אחרות- כל ליקויי החשמל בבית, כל ליקויי הצנרת לא כולל סתימות, כל ליקויי דוד שמש או חשמל לא כולל החלפה של אחד בשני, כל ליקויי הדלתות והחלונות החיצוניים של הבית, כל ליקויי המרצפות וכן כל בעיה בטיחותית אשר עלולה להיווצר בדירה כגון פגיעה ביציבות מעקה, נפילת סורגים בחלונות ועוד.

חשוב לפנות לחברה המאכלסת לשם תיקון ליקויים בדיור הציבורי

אמנם אנו מעוניינים בתיקון ליקויים בדירתנו במהירות בכדי לשוב לשגרת יום רגילה, אולם היעזרות בחברה המאכלסת לשם כך מאפשרת לנו לטפל בבעיות במקצועיות וביסודיות ותחסוך מאתנו להוציא את כספנו לשווא על תיקונם בכוחות עצמו, ובכך תחסוך משמעותית בהוצאות היות ואת החלק הארי עבור התיקון תשלם החברה עצמה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים