כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודים של טכנאי מיזוג אוויר

האם אתם מחפשים תעסוקה מעניינת, שכוללת גם עבודה עם אנשים, אך גם עבודה טכנית ומקצועית? אם כך, אפשר שאתם בעצם שוקלים קריירה בתחום של מיזוג אוויר!

28/08/2016

לימודים והכשרה עבור טכנאי מיזוג אוויר

לימודים והכשרה עבור טכנאי מיזוג אוויר
כיום אתם יכולים להירשם אל מסגרת לימודים שבה אתם תוסמכו כטכנאים בתחום של מערכות הקירור והמיזוג (זה כולל כמובן לא רק את מערכות המיזוג, אלא גם מקררים למיניהם). אולם, כיצד המסגרת של הלימודים מתנהלת? היכן אפשר ללמוד? כמה זמן צריך להשקיע בלימודים, ומה מקבלים בסיום המסלול? בואו ונכיר את המסלול הנ"ל לעומק.

תכני הקורס

הקורסים להסמכה בתחום של מיזוג אוויר כוללים תכנים רבים, מרתקים, מיוחדים ושונים. בין השאר אתם תכירו תחומים כגון מערכות חשמל ואלקטרוניקה שעליהן מבוססות מערכות הקירור והמיזוג, היכרות עם מתקני הפשרה מבוססי גז, כיצד מנקים את מערכות המיזוג והקירור, ההבדלים בין מערכות לצרכן הביתי לבין מערכות תעשייתיות, כיצד מתקינים מזגנים ומקררים, עקרונות התרמודינמיקה להבנת הפעולה של הקירור והחימום, כיצד מבצעים חישובים מתמטיים בסיסיים בתחום, ועוד תכנים רבים ומרתקים. קל מאד לראות כי ההסמכה כוללת בתוכה גם שיעורים תיאורטיים רבים - וזאת לצד הסמכה פיזית כמובן שלא ניתן להקל בה. הרעיון הוא שבסיום הקורס אתם כבר תהיו טכנאים מוסמכים לכל דבר ועניין.

כמה זמן הלימודים נמשכים?

משך זמן הלימודים איננו בהכרח ארוך במיוחד. אם תירשמו לקורס תוכלו תוך חצי שנה בממוצע כבר לקבל את ההסכמה כטנאי מיזוג אוויר. יש מקרים שבהם משך הלימודים מעט יותר ארוך, ויכול להגיע גם ל8-9 חודשים. לרוב זה משום שהלימודים מתוכננים במתכונת של לימודי ערב שאינם בכל יום, וזאת על מנת שבמקביל ללימודים, יוכלו התלמידים גם להמשיך בעבודה במשרה מלאה. לכן, נסו לחשוב כמה זמן אתם יכולים להקדיש למסגרת הלימודים הזו, כדי שתבחרו במסלול שיתאים לכם יותר.

היכן ניתן ללמוד את התחום?

כיום, את כל התחום של מערכות מיזוג אוויר ומערכות קירור ניתן ללמוד בכמה וכמה מקומות שונים. ישנם בתי ספר מקצועיים כגון אלו של רשת אורט שבהם ניתן ללמוד את התחום. כמו כן, ישנן מכללות ציבוריות אשר מציעות את מסלולי הלימודים הנ"ל, והדבר ניתן בכל רחבי הארץ.

הרשמה ותנאים

על מנת שתוכלו להירשם ללימודים בתחום, אתם חייבים להיות בוגרי עשר שנות לימוד (אין צורך בתעודה או מעבר לכך). כמו כן ברוב מוסדות הלימוד יקבלו אתכם בתמורה לכך שאתם תעברו גם ראיון קבלה אישי. מבחינת השכר, ניתן לממן את הלימודים מהפיקדון שקיבלתם בצבא!

והאם זה משתלם להמשך?

מדובר על אחד מהתחומים הרווחיים ביותר מסיבה פשוטה מאד: כל אחד מתקין כיום מזגן בבית או בעסק שלו, ומזגנים נוטים תמיד להתקלקל. לכן כל אחד צריך טכנאי צמוד - ואלו יכולים להיות אתם!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים