כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמת הרצפה בדירה לכלב שלכם

גידול כלב בדירה מצריך התאמות רבות בדירה. על אף היותו חיה מבויתת, קשה מאוד לגדל כלב בתוך דירה. לכן צריך להתאים את השטח לבע"ח על מנת לא לפגוע באיכות החיים שלו.

28/08/2016
כלבים לרוב צריכים מרחבים ושטחים שיאפשרו להם לרוץ, לרדוף אחרי חתולים או ציפורים, ובאופן כללי לשחרר אנרגיה. כלבים צעירים ולא מאולפים אשר אין להם את המרחב הזה ירוצו הרבה בתוך הדירה, לרוב תוך הריסת הריהוט ואף הריצוף של הבית. כאשר אתם מתאימים את הריצוף בדירה לכלב שלכם חשוב שתבחרו ברצפות או פרקטים בעלי עמידות גבוהה אשר לא ייפגעו או יישרטו מהריצות והמשחקים של הכלב שלכם. כמו כן, חשוב לבחור בריצוף מונע החלקה מאחר והכלב יכול להחליק בקלות בזמן שהוא רץ בתוך הבית.

ריצוף עמיד יישמר לאורך זמן גם אם הכלב אוהב להשתולל

אחד הקריטריונים הכי חשובים בבחירת ריצוף לדירה שחי בה כלב, הוא עמידות הריצוף. כשאנחנו מתאימים ריצוף לכלב אנחנו רוצים להיות בטוחים שלא ניאלץ להחליף ריצוף כל שנה בגלל שהכלב הותיר בריצוף שריטות רבות או הצליח לשבור כמה מהאריחים. אם למשל אתם מעוניינים לרצף את הדירה באריחים, ניתן למצוא מגוון רחב של אריחים עמידים יחסית שיהיו עמידים בפני המשחקים של הכלב שלכם. אם אתם מעוניינים להתקין רצפת פרקט, עדיף לכם ללכת על פרקט למינציה שהוא לרוב עמיד יותר מאשר פרקטים מעץ טבעי.

מניעת החלקה תשמור על בטיחות הכלב שלכם

כאשר מתאימים את רצפת הדירה לכלב חשוב לחשוב גם על הבטיחות שלו ולא רק על הרצון שלנו לרצפה תקינה ושלמה. ריצוף שיש או ריצוף חלק מסוגים שונים יכול לגרום לכך שהכלב יחליק בזמן שהוא רץ או אפילו סתם הולך בדירה. מאחר ובמקרים רבים כלב הוא כמו ילד נוסף במשפחה, לא נרצה שהוא ייפגע ושיקרה לו משהו רע עקב החלקה. לכן נרצה לבחור ברצפה שלא מחליקים עליה בקלות כמו רצפה בעלת אריחים מחוספסים או פרקטים שונים אשר מחליקים הרבה פחות מרצפות שיש למשל.

לא צריך להתפשר על העיצוב

כשמגדלים כלב צעיר בדירה לרוב יש לכלב נטייה להרוס ריהוט, קירות, רצפות, ועוד. אחרי שהצלחתם לאלף את הכלב ולימדתם אותו לא להרוס ריהוט וכיוצא בזאת, לא תרצו להתפשר על עיצוב הדירה שלכם. לכן ודאי תרצו לחדש את הרהיטים הישנים, להחליף ריצוף, לצבוע קירות, ולעצב את הבית בצורה שתמיד רציתם. ניתן לבחור כל סגנון ריצוף שרק תרצו למרות שחי כלב בדירה. אם תמיד חלמתם על פרקט בדירה אבל פחדתם שהכלב יהרוס אותו, תוכלו למצוא פרקטים המתאימים לדירות בהם חיים כלבים אשר יהיו עמידים בפני שריטות ויישמרו לאורך זמן.

כשמתאימים ריצוף לדירה עם כלב חשוב להתייעץ עם מומחים

מומחים בתחום הריצוף והפרקטים ידעו לרוב לומר מהי רמת העמידות של הרצפה והאם היא מתאימה לגידול כלב. לפני שאתם מחליטים על סוג רצפה מסוים כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע שימליצו לכם מהי הרצפה המתאימה ביותר עבור הכלב שלכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים