כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקיון יסודי בעת מעבר דירה – לפני או אחרי ההדברה?

האם כדאי לעשות הדברה לפני שנכנסים לבית חדש? ואם כן, איזה סוג של הדברה? ומתי נכנס לתמונה הניקיון? מענה לכל השאלות הללו ולרבות נוספות תמצאו במאמר שלהלן. כשאתם עוברים דירה, חשוב ביותר לבצע שתי פעולות חיוניות, שישפיעו על איכות החיים שלכם בדירה החדשה, והכוונה לניקיון יסודי ולהדברה. השאלה הגדולה היא מה בא קודם, ומה אחר כך.

30/01/2013

מה מנקים?

כשעוברים דירה, קל מאוד להגיע לפינות הרחוקות ביותר, שסביר להניח שלא תיגעו בהן עד הניקיון של פסח. חשוב ביותר לנקות היטב את ארונות המטבח הריקים, ולרוקן אותם מפירורים ומשאריות של אוכל, שיהוו קר פורה לגידול מזיקים מסוגים שונים. זה גם השלב להיפטר מכתמים קשים, שביומיום לא יהיה לכם זמן וחשק להתעסק איתם.
ניקוי הרצפה דורש תשומת לב מיוחדת, כיוון שבמרבית המקרים נהוג לצבוע את הדירה, וסימני הצבע ימצאו את דרכם אל הרצפה. בימים הראשונים שלאחר הצביעה יהיה לכם קל לנקות את הרצפות, אך כעבור כשבוע הסרת כתמי הצבע תהפוך למשימה קשה עד בלתי אפשרית. כדי לפטור את הרצפה מטיפות צבע בצורה יעילה, כדאי להצטייד בשפכטל, סקוטש ונוזל לניקוי רצפות. שימו לב, אם הריצוף בדירה הוא גרניט פורצלן, חשוב להימנע משימוש באקונומיקה, שהורסת את המרצפות.

מתי מנקים?

מתי מנקים?
ההיגיון הבריא אומר שתחילה מזמינים חברת הדברה, ואז עושים ניקיון יסודי, שמטרתו להיפטר מחומרי ההדברה. עם זאת, המציאות שונה. יש לבצע תחילה ניקיון יסודי, ורק אחר כך להזמין חברת הדברה. לאחר ההדברה יש להשאיר את הבית למשך כמה שעות מבלי לגעת בכלום. בהמשך יהיה ניתן לבצע ניקיון שטחי, שיכלול שטיפת רצפה במטלית לחה, וניקוי שטחי של ארונות המטבח. עיקר חומרי ההדברה ייעלמו, אך עדיין יישאר מספיק ממנו כדי לוודא שבעיית המזיקים לא תתפתח. בכל מקרה, חומרי ההדברה המודרניים הינם ירוקים וידידותיים לאדם.

מדוע כדאי לעשות הדברה?

מדוע בעצם חייבים לעשות הדברה בבית אליו אתם עוברים? אתם אף פעם לא יכולים להיות בטוחים האם הבית סובל ממזיקים כלשהם, שבדרך כלל לא נראים לעין במבט ראשון. תמיד כדאי לעשות הדברה כללית נגד מזיקים בטרם כניסה לבית חדש, בדגש על ג'וקים, שמגיעים לכל מקום. אם לבעלים הקודמים הייתה חיית מחמד בבית, כדאי להוסיף גם ריסוס נגד פרעושים. בדירות צמודות קרקע ובבתים פרטיים רצוי מאוד לעשות ריסוס נגד מכרסמים. כשעושים ריסוס בדירה ריקה, הוא אפקטיבי יותר, קל יותר לנקות אחרי ההדברה ואתם תוכלו להיכנס לבית בראש שקט.

מחשבים נכון את הזמן

כשאתם מתכננים את המעבר שלכם, תיקחו בחשבון שתזדקקו לכמה ימים בשביל מעבר תקין. עיקר הזמן מוקדש לצביעת הבית ולניקיון המגיע אחריו. אם לוחות הזמנים לחוצים במיוחד, כדאי לפנות לחברת ניקיון מקצועית, שתבצע עבורכם ניקוי מקצועי בתוך פרקי זמן קצרים ביותר. כדאי במיוחד לשקול פנייה לחברת ניקיון אם הדירה החדשה אליה אתם עוברים גדולה במיוחד, משום שרוב הסיכויים שפשוט לא תספיקו לעשות את כל העבודה בזמן. מעבר לזאת, התשלום לחברת ניקיון צפוי להיות זול יותר מהתשלום עבור עוד יום של שכירות בדירה הקודמת.

המאמר נכתב באדיבות שרון שירותי הדברה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים