כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שירותי סיעוד כחלק מדיור מוגן

בגילאים המבוגרים, אנשים רבים זקוקים לטיפול סיעודי תומך מסיבות רפואיות שונות. במסגרת דיור מוגן פעמים רבות ניתן לקבל שירותים כוללניים אשר מאפשרים לאדם המבוגר לחיות בכבוד תוך שמירה מקסימלית על בריאותו.

28/08/2016

החשיבות של שירותי סיעוד בגילאים המבוגרים

החשיבות של שירותי סיעוד בגילאים המבוגרים
אנשים בגילאים מתקדמים עלולים לסבול משלל מצבים רפואיים אשר גורמים לצורך בטיפול סיעודי לאורך כל שעות היממה. המצבים הללו יכולים להיות בעיות בתנועה שמצריכות עזרה בביצוע פעולות יומיומיות, או בעיות קוגניטיביות כמו אלצהיימר ודמנציה שמצריכות השגחה מלאה בכל שעות היום. טיפול שכזה הוא בדרך כלל חלק בלתי נפרד ממסגרת של בית אבות ודיור מוגן. דבר זה מאפשר לדיירים במקום לחיות בכבוד בשנים האחרונות של חייהם תוך סיוע לכל פעולות היומיום. למעשה, אחת הסיבות המרכזיות למעבר לדיור מוגן הוא ההימצאות של שירותי סיעוד במקום המגורים עצמו. ברוב בתי האבות ניתן לקבל את שירותי הסיעוד הן באופן נקודתי והן כחלק ממחלקה סיעודית בה הדייר גר, במקרים מסובכים שמצריכים השגחה צמודה.

מה כוללים שירותי סיעוד איכותיים?

בבחירת בית אבות ודיור מוגן, חשוב לשים לב ששירותי הסיעוד כוללים מספר דברים חשובים:

מחלקה סיעודית

גם אם הדייר נכנס לדיור המוגן כאשר הוא מתפקד באופן מלא, לא ניתן לדעת מה יקרה בעתיד ולכן חשוב מאוד שתמיד תהיה האופציה להעברה למחלקה שכזו. במחלקה איכותית ניתן למצוא שירותים צמודים למשך כל שעות היום. במחלקה כזו שירותים אלה צריכים לכלול גם ציוד רפואי תומך ומתקדם. במחלקה זו חשוב לשים לב שהעובדים הינם קשובים לקשישים המטופלים ונענים לבקשותיהם בצורה נעימה, החל מסיוע במקלחת ועד למתן זריקות וטיפולים אחרים.

סיוע בטיפול רפואי

רוב הדיירים בבתי האבות הינם קשישים שמסוגלים לדאוג לעצמם מרוב הבחינות, אך בכל זאת חלקם מתקשים בלקיחת התרופות שלהם בזמנים הנכונים ובמתן טיפול רפואי לעצמם. חשוב מאוד שבבית האבות יהיו אחים ואחיות שיוכלו לתת סיוע רפואי בכל התחומים, למשל כאשר קשיש זקוק לעזרה בהזרקת אינסולין, או כאשר מישהו לא בטוח מהן התרופות שהוא צריך לקחת.

כוננות רפואית של 24 שעות ביממה

שירותי סיעוד איכותיים כוללים כונן שנמצא לאורך כל שעות היממה בדיור המוגן. לדבר זה חשיבות מכרעת כיוון שהוא נותן יכולת לטפל במצבי חירום רפואיים במהירות. מעבר לכך, גם מהבחינה הפסיכולוגית חשוב שיימצא שירות כזה כיוון שהוא מאפשר לקשישים לדעת שמישהו שומר עליהם בכל עת.

חשוב לוודא ששירותי הסיעוד הם אדיבים ותומכים

בית אבות ודיור מוגן מציעים שירותי סיעוד איכותיים מבחינה רפואית אך בנוסף ישנה גם חשיבות גבוהה לאמפתיה ולאדיבות של האחים והאחיות המטפלים. לעתים קרובות הצוות מסייע במצבים לא נעימים כמו החלפת חיתול, דבר שמצריך רגישות גבוהה מצדם. אם כן, יש חשיבות עצומה לבדיקת מידת האכפתיות והסימפטיות של הצוות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים