כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הוצאת רישיון למלגזה לעומת לרכב פרטי

תהליך הוצאת רישיון למלגזה דומה מאוד לתהליך הוצאת רישיון נהיגה לרכב פרטי. בעוד תהליך הוצאת רישיון לרכב פרטי הוא תהליך ארוך מאוד הלוקח מספר חודשים, זהו תהליך קצר שלוקח כיומיים בממוצע.

29/08/2016

מהן הדרישות המקדימות להוצאת רישיון למלגזה?

מהן הדרישות המקדימות להוצאת רישיון למלגזה?
לפני שמוציאים רישיון למלגזה צריך לעמוד במספר דרישות סף. הדרישה הראשונה הינה גיל מינימלי – על המועמד לרישיון להיות לפחות בן 18. הדרישה השנייה היא החזקת רישיון נהיגה לרכב פרטי (דרגה 02) או לטרקטורון (דרגה 01). בנוסף לדרישות אלו על המועמד להוציא רש"ל 18 הידוע בכינויו "טופס ירוק". אם המועמד עומד בכל דרישות הסף עליו לעבור קורס מלגזות באורך של כיומיים המורכב מסך הכל 27 שעות לימוד. מתוכן 18 שעות לימוד עיוניות ו-9 שעות לימוד מעשיות. בתום הקורס על המועמד לעבור מבחן עיוני ומבחן מעשי, ורק אז יוכל לקבל את הרישיון. מהם ההבדלים בין הוצאת רישיון למלגזה לבין הוצאת רישיון לרכב פרטי?

אורך התהליך

כפי שהוזכר קודם לכן, תהליך הוצאת הרישיון למלגה קצר משמעותית מתהליך הוצאת הרישיון לרכב פרטי. אחת הסיבות לכך הינה שאחת הדרישות המוקדמות להוצאת רישיון למלגזה הינה רישיון על רכב פרטי או טרקטורון. כלומר, מי שעובר את הכשרת הנהיגה עליה כבר מכיר את חוקי התנועה והבטיחות הכלליים ויודע לנהוג בכלי רכב. לכן תהליך ההכשרה של ה מתמקד יותר במידע הקשור ספציפית למלגזה ובכך חוסך זמן הכשרה רב.

דרישות מקדימות לתהליך

בעוד הגיל המינימלי להוצאת רישיון נהיגה לרכב פרטי עומד על 16 ותשעה חודשים, הגיל המינימלי להוצאת רישיון על מלגזה הינו 18. זאת משום שהיא כלי עבודה האחראי להרים ציוד כבד לגובה, ונער צעיר אינו אחראי מספיק לעשות זאת. כמו כן כדי להוציא רישיון לרכב פרטי אין דרישה מוקדמת להחזקת רישיון נהיגה לכלי רכב כלשהו. עם זאת, בשני התהליכים יש למלא טופס ירוק.

אופן ההכשרה

בכדי להוציא רישיון למלגזה יש לעבור קורס מלגזות מרוכז בו מועברים תכנים עיוניים ומעשיים, בבית ספר נהיגה מורשה בפיקוח משרד התחבורה. המבחנים העיוניים והמעשיים נעשים כחלק רצוף מתהליך ההכשרה. לעומת זאת, הוצאת רישיון על רכב פרטי לא נעשית בצורה מרוכזת והתלמיד יכול לבחור כיצד הוא לומד את החומר העיוני למבחן התיאוריה, והוא עובר אותו בנפרד לתהליך הלימוד המעשי שנעשה גם הוא על ידי מורה בבית ספר לנהיגה מורשה בפיקוח משרד התחבורה.

רישיון למלגזה הינו מפתח לקריירה מגוונת ומעניינת

תהליך הוצאת רישיון למלגזה הינו תהליך קצר ופשוט יחסית. רישיון זה פותח דלתות רבות במגוון ענפים שונים ומגוונים כגון: חקלאות, לוגיסטיקה, תעשייה, בניין, ועוד. לכן, הוצאת רישיון מסוג זה הינו תהליך משתלם ביותר מבחינת קריירה בטוחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים