כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בריקים לעיצוב המטבח

בריקים הינם בעצם לבנים אשר מאפשרים לנו ליצור חיפוי במטבח או עיצוב שאינו בעל תפקיד פונקציונלי. במאמר זה נסקור את תפקידם בעיצוב המטבח וכן את תפקידם בתור חומר חיפוי אפשרי במקום קרמיקה או כל חומר אחר.

31/08/2016
כאשר אנו מעצבים מטבח, נרצה לאבזר אותו בחומרים אשר יתרמו לו הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית, ואחד החומרים הטובים ביותר לביצוע עבודה זו הינו לבנים למטבח.

אז מה כדאי לדעת על בריקים למטבח?

• למה משמשים הבריקים: לבנים למטבח הינן בעצם לבנים אשר אנו יכולים לעשות בהם שימוש לשם חיפוי קירות המטבח. לחיפוי מסוג זה כמה יתרונות, והוא משפיע על המטבח מבחינה עיצובית וכן מקנה לו יתרונות כגון הגנה על הקירות, אפשרויות ניקוי פשוטות יותר ועוד. בריקים אלו מגיעים במגוון רחב של סגנונות ויכולים להתאים לכל סוג מטבח, וכן אנו רואים התקנה שלהם לא רק על האזורים הדורשים חיפוי, אלא בכל מקום בו נרצה לבצע תרומה עיצובית למראה המטבח.

• ממה עשויות הלבנים: בניגוד לדעה הרווחת, רוב הלבנים אינן עשויות למעשה מאבן טבעית, ואנו יכולים למצוא לבני בטון, שיש ואף חיפויים דמויי לבנים. כל חומר ממנו עשויים הבריקים מאפשר לנו לנצל יתרונות שונים שלו, וכאשר אנו בוחרים את סוג החיפוי חשוב להתייחס לתכונות החומר כגון עמידה בחום גבוה, ספיגת נוזלים וכדומה. במידה ואנו מעוניינים להשתמש בבריקים כחיפוי, כדאי לבחור בחומרים עמידים, ובמידה ואנו מעוניינים להשתמש בהם לעיצוב בלבד נוכל לבחור בחומרים עדינים יותר.

• עיצוב: כאמור, בריקים למטבח מגיעים במגוון רחב למדי של עיצובים, אשר נועד בכדי לתת מענה לכל צורך עיצובי שיכול להיות לנו. הלבנים השונות נבדלות זו מזו בגודלן, החומר ממנו הן עשויות, צבען, הטקסטורה שלהן ועוד, כך שאנו יכולים להתאים לבנים לכל סגנון עיצובי שנבחר- כפרי, מודרני, שאבי שיק וכדומה. מגוון זה מאפשר לנו להשתמש בלבנים גם לשם השפעה על עיצוב המטבח, ולא רק לשם יצירת חיפוי לקיר.

• יתרונות פונקציונליים: סוגי לבנים מסוימות מתאימות ליצירת חיפוי לקיר המטבח, כך שנוכל להדביק אותן לקיר באזורים בהם יש להגן עליו מפני נתזים של אוכל, חום של אש וכדומה. במידה ואנו רוצים ליהנות מבריקים אשר יגנו על הקיר שלנו, חשוב לבחור בלבנים העשויות מחומרים עמידים אשר יוכלו להתמודד עם נזקי הבישול והחשיפה לנוזלים, שומנים, אש ועוד.

בריקים למטבח יכולים לשדרג את עיצובו

השימוש בלבנים במטבח הינו נדיר למדי, ויכול לסייע לנו ביצירת מראה ייחודי למטבח ביתנו, כאשר ללבנים השפעה לא רק מבחינה עיצובית על המטבח, אלא גם מבחינה פונקציונלית, והן מאפשרות לנו ליהנות הן ממטבח מעוצב והן ממטבח נוח לשימוש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים