כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בעיות אינסטלציה בבית שניתן לפתור לבד

בעיות אינסטלציה הן דבר מטריד ומעיק שעשוי לגרום לנזקים משמעותיים לבית. עם זאת, במקרים מסוימים ישנן בעיות אינסטלציה קטנות שניתן לפתור או לשפר באופן עצמאי.

04/09/2016

תקלות במערכת האינסטלציה דורשות פתרון מהיר

רובנו חווינו בשלב כזה או אחר בחיים בעיה כלשהי במערכת האינסטלציה בבית, בין אם מדובר בנזילה בקיר ובין אם מדובר בסתימה מציקה בכיור המטבח. מדובר בתקלות נפוצות למדי שרובן מצריכות הזמנת
אינסטלטור שיזהה אותן ויפתור אותן בצורה מקצועית. אולם, חלק מבעיות האינסטלציה הן קלות מספיק על מנת שניתן יהיה לפתור אותן באופן עצמאי ללא צורך בידע מקצועי מיוחד. גם במקרים של בעיות קשות, התחלה של טיפול ביתי ראשוני יכולה מאוד לסייע במניעת נזקים משמעותיים בזמן בו מחכים לאיש המקצוע.

אילו בעיות אינסטלציה אפשר לפתור לבד?
יש כמה בעיות נפוצות שניתנות לפתרון או להקלה בחומרת התקלה באופן עצמאי:

סתימות קלות

סתימות קלות
ישנם אזורים בבית שמועדים לפורענות מבחינת סתימות, בעיקר הכיור במטבח והשירותים. אם מדובר בסתימה חד פעמית ולא בסתימות חוזרות, ייתכן שזוהי בעיה שניתן לפתור לבד, כאשר הדרך היחידה שמאפשרת לגלות זאת היא באמצעות ניסיון עצמאי של פתיחת הסתימה. הכלי הפשוט ביותר לפתיחת סתימות הוא הפומפה, שנמצאת בכל בית. מעבר לפומפה, ניתן גם לפתוח את מכסה הביוב במטבח או בחדר האמבט ולהוציא באופן עצמאי עצמים שעשויים לגרום לסתימה, כמו שאריות מזון ושיערות ארוכות.

בחנויות של עשה זאת בעצמך ניתן למצוא חומרים מיוחדים שממיסים חלק מהסתימה וגם כלים ביתיים לפתיחת סתימות. עם זאת, חשוב להבין שאם לא הצלחתם לפתוח את הסתימה או שמדובר בבעיה חוזרת, חובה לפנות לאינסטלטור מוסמך.

דליפות נראות לעין

דליפות מצריכות כמעט תמיד פתרון על ידי איש מקצוע, אך ניתן לפתור אותן באופן זמני לבד. הדליפות הנפוצות שניתן לזהות באופן עצמאי הן דליפות מצינורות שנמצאים תחת הברז או מהברז עצמו. הפתרון לכך הוא שימוש בסרט ליפוף ("סרט לפלף") מיוחד סביב הדליפה, שיאטום אותה עד להגעת האינסטלטור.

בעיות חמורות

ישנן בעיות אינסטלציה חמורות מאוד כמו דליפה של מים מעל לארון חשמל, התפוצצות של צינור וסתימה במערכת הביוב. בעיות כאלו כמובן שלא ניתן לפתור לבד אך ישנה חשיבות רבה למניעת התפשטות הבעיה באופן עצמאי. הדרך העיקרית למניעת נזק נוסף היא סגירה של השיבר. כדאי לדעת את מיקומו של השיבר מראש במיוחד עבור מקרים כאלו.

אם לא מצליחים לפתור לבד, זה הזמן לקרוא לאיש מקצוע

חשוב להבין שאסור להשתמש בכוח רב או בדרך עבודה שאינכם מכירים כאשר אתם מנסים לפתור בעיות אינסטלציה. במידה ואינכם מצליחים לפתור את הבעיה חשוב מאוד לקרוא בהקדם האפשרי לאינסטלטור מקצועי. איש המקצוע יוכל לזהות את הבעיה במהירות ולפתור אותה עם כלי עבודה מיוחדים ועם הידע המקצועי הדרוש לכך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים